5 серпня відбудеться проща на Ясну гору в Гошеві

5 серпня 2024, 11:00 224

Упродовж 4–5 серпня у Гошівському василіанському монастирі Преображення Господнього на Ясній горі відбудеться проща до чудотворної ікони.

5 серпня відбудеться проща на Ясну гору в Гошеві

Про це повідомили ченці Василіанського монастиря на Ясній горі в Гошеві у відеозверненні.

Як розповідає ігумен о. Вікентій Слободян, для Гошівського монастиря 5 серпня є важливою датою: «Перед входом до монастиря встановили гарний, прибраний престіл, на який виставили ікону, і в присутності багатьох прочан, що зібралися на Ясній горі у Гошеві з навколишніх сіл, прочитали грамоту, якою ікона проголошувалася чудотворною».

Отець Микола Микосовський додає, що багато чудес сталося за посередництвом Гошівської Богородиці. Перше чудо відбулося 5 серпня 1737 року, у день проголошення ікони чудотворною. Тоді ж її у скрині перенесли на Ясну гору.

«Коли її вийняли зі скрині, то жінка притиснулася до неї, а поруч була незряча дочка. Як пише літопис, дочка прозріла. Тому що звернулася з великим довір’ям та надією до Пречистої Богородиці», — наголошує монах.

Як зауважив ігумен, у цей день всіх запрошують до Гошівської святині, щоб взяти участь в урочистому богослужінні об 11:00 год.

Розпорядок прощі:

Неділя, 4 серпня, о 19:30 — виставлення подячних вотів;

Понеділок, 5 серпня, о 10:00 — Молебень до Пресвятої Богородиці;

Понеділок, 5 серпня, об 11:00 — Архиєрейська Літургія, після якої відбудеться уділення апостольського благословення й повного відпусту.

Опісля Архиєрейської Літургії усіх запрошують на концерт релігійно-патріотичної пісні з нагоди свята!

Департамент інформації УГКЦ,
За матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії