«Апостольська столиця завжди готова вас підтримати», — архиєпископ Ґаллаґер під час зустрічі з представниками екзархату в Італії

19 червня 2024, 16:05 637

18–19 червня в Римі проходить зустріч апостольського екзарха в Італії владики Діонісія Ляховича із протопресвітерами деканатів екзархату й відповідальними за душпастирське і катехитичне служіння для українців в Італії. Зустріч має на меті аналіз стану та обговорення пропозицій для ще більшої активізації пасторального життя українських громад в Італії.

Про це повідомили на сайті Апостольського екзархату в Італії.

У межах події 18 червня представники Апостольського екзархату з робочим візитом відвідали Державний секретаріат Святого Престолу. Ця історична зустріч відбулася напередодні відзначення 5-річчя заснування Апостольського екзархату і мала на меті висловити подяку за створення цієї церковної структури для українців візантійського обряду в Італії та представити її діяльність, з особливим акцентом на служінні українському народу під час війни. На зустрічі також був присутній о. д-р Андрій Максимович, відповідальний від Курії за зв’язки з церковними інституціями та працівник Державного секретаріату Ватикану.

Програма зустрічі складалася з двох частин. У першій, присвяченій представленню душпастирських і харитативних проєктів, владика Діонісій подякував архиєпископу Едгарові Пенья Паррі, керівнику секції Загальних справ Державного секретаріату, за створення Апостольського екзархату та постійну підтримку його розвитку й ініціатив. Окрема подяка була висловлена за підтримку Святим Престолом українського народу під час війни, за численні гуманітарні місії та активну участь у пошуку справедливого миру для України.

Друга частина зустрічі пройшла у відновленій бібліотеці Державного секретаріату з архиєпископом Полом Річардом Ґаллаґером, секретарем Святого Престолу у справах стосунків із державами та міжнародними організаціями. Після ознайомлення з діяльністю Апостольського екзархату архиєпископ Ґаллаґер поцікавився викликами, з якими стикається екзархат у пасторальній та гуманітарній сферах. Серед них було зазначено: забезпечення душпастирською опікою осіб з України, кількість яких зростає, питання мобілізації священників, необхідність формації мирян для їхнього залучення до парафіяльного життя тощо.

На знак вдячності владика Діонісій подарував архиєпископові ікону Вишгородської Богородиці, Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха» італійською мовою та книжку «Заради любові до свого народу. Героїчне життя Митрополита Андрея Шептицького (1865–1944)» авторства о. д-ра Августина Бабʼяка. При цьому була висловлена подяка Апостольській столиці за щорічну можливість українським семінаристам і священникам навчатися в Папських університетах Вічного міста.

«Апостольська столиця завжди готова вас підтримати», — підсумував архиєпископ Ґаллаґер, запевнивши представників екзархату в подальшій підтримці їхньої місії в Італії.