Блаженніший Святослав і кардинал П’єтро Паролін взяли участь у паломництві до Бердичівського санктуарію
21 липня Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін очолив завершальні богослужіння в Бердичеві з нагоди національного паломництва українських римо-католиків. Свята Меса відбулася в кармелітському монастирі, який Конференція римо-католицьких єпископів України проголосила національним санктуарієм. Участь у паломництві взяв Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.
Про це повідомляє «Vatican News».
Кардинала П’єтро Пароліна в супроводі Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса зустріли члени Єпископської конференції на чолі з єпископом Віталієм Скомаровським, Блаженніший Святослав і Мукачівський греко-католицький єпарх Теодор Мацапула. На молитву прибули представники влади й дипломатичного корпусу, паломники з різних частин країни та делегації з-за кордону.
Під час проповіді кардинал Паролін зауважив, що санктуарій у Бердичеві разом із санкруарієм у Зарваниці «став одним із духовних центрів католицької спільноти України», звідки до Бога підносяться не лише подячні молитви за отримані благодаті, але й в особливий спосіб «благання про те, що в очах багатьох може видаватися неможливим — про чудо, чудо такого жаданого миру!». Він нагадав історію цього санктуарію, прославленого чудами, підкреслюючи, він це зробив не для того, щоб «провести лекцію з історії», а щоб утверджуватися у вірі в те, «що неможливе для людей можливе для Бога». Ця правда також проглядається крізь літургійні читання.
«Сьогодні Церква в Україні також покликана виконувати пророчу місію, подібну до тієї, що виконував пророк Ілля: закликати до невпинної молитви, щоб Бог навернув серця тих, які, зійшовши з Його шляхів і ставши рабами власної гордині, сіють насильство і смерть, топчучи в інших ту гідність дітей Божих, про яку говорить святий Павло в уривку з Послання до галатів, — підкреслив проповідник і додав: — Сьогодні вся Україна переживає темну годину Голгофи. Серце розривається від думки, що в той час, коли ми перебуваємо тут, в іншій частині країни тривають запеклі бої і не припиняються бомбардування. І хоча на горизонті все ще важко розгледіти пасхальне світло миру, Христове воскресіння, як доказ перемоги життя, зміцнює нашу віру і надію та відкриває нам, що смерть не матиме останнього слова. Чудо Христового воскресіння є найбільшим підтвердженням того, що неможливе для людей можливе для Бога».
Наприкінці, прочитавши латинською мовою коротку молитву до святого архангела Михаїла, кардинал Паролін звернувся до присутніх: «Пригадуючи сьогодні ці слова, залишаю їх як звіщення надії та сили в боротьбі зі злом вашій Церкві, випробуваній жорстокістю війни. Нехай вони разом із благословенними статуями святого архистратига Михаїла вирушать до кожної дієцезії, щоб у великій національній молитві випросити дар миру для України. Захопіться відвагою святого архистратига Михаїла. Він показує, що перемога походить від Бога. Тож через поставу віри, довір’я Божому Провидінню сповнюється у вас перемога добра над злом. Нехай мир панує у вас, щоб він панував у вашій Батьківщині. Всемогутній Боже, благослови Україну і даруй їй мир».
Департамент інформації УГКЦФото: Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні