Блаженніший Святослав із делегацією єпископів УГКЦ взяв участь у похороні Папи Франциска
У суботу, 26 квітня 2025 року, у Ватикані відбувся Чин похорону Папи Франциска. У богослужінні взяли участь Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, і делегація єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

На похороні Папи були присутні: владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Микола кардинал Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії, владика Кеннет Новаківський, єпископ єпархії Пресвятої родини в Лондоні, та владика Григорій Комар, апостольський адміністратор Апостольського екзархату в Італії.
Від 5-ї ранку вулиці довкола площі Святого Петра почали наповнюватися вірними. Багато хто провів біля пропускних пунктів всю ніч, щоб мати змогу потрапити на площу. Загалом, за даними правоохоронних органів, провести Папу Франциска в останню путь зібралися приблизно 250 тисяч осіб: 50 тисяч безпосередньо на площі, а решта — на прилеглих вулицях, де спостерігали за богослужінням через встановлені телеекрани.
Перед початком богослужіння Блаженніший Святослав привітав українську делегацію, яку очолював Президент України Володимир Зеленський. У розмові із главою Української держави він подякував йому за особисту присутність і наголосив на особливому значенні Папи Франциска для УГКЦ та українського народу.
Після цього розпочалася похоронна Свята Меса, яку очолив кардинал Джованні Баттіста Ре, декан Колегії кардиналів. Із ним співслужили кардинали, близько тисячі єпископів і кілька тисяч священників.
Згадуючи Папу Франциска, Блаженніший Святослав зазначив: «Ми завжди пам’ятатимемо його як Папу милосердя і Папу надії, як Папу, який оголосив Католицьку Церкву Церквою, що приймає всіх, називаючи її військово-польовим шпиталем, який лікує рани».
Він також наголосив, що Папа Франциск увійде в історію як Папа, який молився за Україну: «Як намісник Христа на землі, як наступник апостола Петра, він робив усе можливе, щоби припинити війну. Папа Франциск завжди наголошував: коли людство розпочинає війни, то програє, бо після кожної війни світ стає гіршим».
На Святій Месі були присутні представники інших християнських конфесій, зокрема Вселенський Патріарх Варфоломій, а також делегації інших релігійних спільнот і до 160 офіційних представництв із різних країн світу, понад половину з яких очолювали монархи або президенти.
На завершення богослужіння Блаженніший Святослав разом із главами інших Східних Католицьких Церков помолився Воскресну панахиду біля домовини Папи Франциска.
Відтак похоронний кортеж вирушив до Папської базиліки Санта Марія Маджоре, де Папа Франциск заповів, щоб його поховали. Вздовж усього маршруту десятки тисяч людей проводжали Понтифіка оплесками та молитвою до його останнього місця спочинку.
Секретаріат Глави УГКЦ у Римі,фото: Vatican Media