Блаженніший Святослав висловив співчуття із приводу смерті Стефана Романіва

26 червня 2024, 17:42 1259

26 червня 2024 року упокоївся в Бозі відомий громадський діяч української діаспори в Австралії, віцепрезидент СКУ, голова міжнародного координаційного комітету СКУ у справі Голодомору, великий син України Стефан Романів. Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав висловив співчуття з цього приводу.

Блаженніший Святослав висловив співчуття із приводу смерті Стефана Романіва
Стефан Романів

«Це велика втрата для всіх нас, — зазначив Предстоятель УГКЦ у листі до президента Світового конгресу українців. — Пан Стефан був не просто активним діячем української діаспори, він був щирим патріотом України, який все своє життя присвятив служінню своєму народу. Його вірність Україні, її культурній спадщині, історії слугує взірцем для всіх нас».

Блаженніший Святослав наголосив, що Стефан Романів був глибоко віруючою людиною, яка багато зробила для утвердження й розвитку Церкви, як в Австралії, так і в Україні. А також згадав про його внесок у питання визнання Голодомору в Україні геноцидом нашого народу.

«Він мав неймовірний дар тонко відчувати людину, а особливо в потребі, щоб їй допомогти, — згадав Глава УГКЦ. — Його безмежна любов до України, її культурної та історичної спадщини пронеслася крізь усе життя. Він завжди твердо стояв на захисті нашої держави, її історичної правди».

Блаженніший Святослав запевнив у молитві за упокій душі Стефана Романіва: «Молимося, щоб Господь був милосердним до новопреставленого слуги Божого Стефана і, простивши йому всі прогрішення, вольні й невольні, прийняв до Царства Небесного та дарував життя вічне».