Блаженніший Святослав взяв участь у зустрічі Голови ВРУ з представниками Всеукраїнської ради Церков
У четвер, 9 грудня, у Верховній Раді України відбулася зустріч представників Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України з Головою ВРУ Русланом Стефанчуком. Зустріч відбулася на прохання спікера парламенту.
Українську Греко-Католицьку Церкву представили Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні о. Олекса Петрів. Участь у робочій зустрічі взяли також владика Євстратій Зоря, архиєпископ Ніжинський і Чернігівський Православної Церкви України, та пан Михайло Харій, представник форуму «Трансформація України».
У розмові релігійні діячі подякували Голові Верховної Ради за ухвалення Закону «Про службу військового капеланства».
«Цей закон відкриває нову сторінку у стосунках між Церквами і Державою. Тому що він до певної міри показує, в який спосіб і як далеко Держава може входити в життєдіяльність Церков і релігійних організацій, і навпаки — як Церкви і релігійні організації можуть входити і бути активно і позитивно присутніми в різних державних інституціях. Таким чином це дуже потужний прецедент, де законодавці і релігійне середовище розбудовують державно-церковні стосунки як такі», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.
Закон «Про службу військового капеланства», вважає Блаженніший Святослав, відкриває нові можливості та механізми для опрацювання наступних подібних законодавчих актів — наприклад, у медичному, в’язничному та інших сферах капеланства. А також створює можливість інституціалізованого служіння із взаємною відповідальністю. І за такого типу служіння відповідальність бере на себе і Держава, і Церкви та релігійні організації.
Крім цього, учасники зустрічі обговорили й інші законопроекти, які сьогодні існують у Верховній Раді, та запропонували свої зауваження і пропозиції до них.
Блаженніший Святослав запевнив Голову українського парламенту, що і Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), і поодинокі Церкви та релігійні організації готові до різних видів співпраці з Верховною Радою України, зокрема коли йдеться про аналітичний супровід чи участь в опрацюванні певних законопроєктів, як це було у випадку Закону «Про службу військового капеланства». «Нас особливо цікавить питання впорядкування сурогатного материнства, соціального служіння Церков в українському суспільстві і подібні», — підкреслив Глава УГКЦ.
Від імені ВРЦіРО і поодиноких Церков учасники зустрічі накреслили кроки співпраці для успішного розвитку стосунків із парламентом на 2022 рік. Зокрема йшлося про 90-ті роковини Голодомору-геноциду. В цьому питанні релігійні діячі висловили Голові Верховної Ради України свою підтримку зусиль органів державної влади, щоб різні спільноти, держави і їх парламенти визнали Голодомор геноцидом українського народу.
Департамент інформації УГКЦ