«Черпаймо силу із прикладу святих Петра та Павла»: у Мельбурнській катедрі відсвяткували храмовий празник

17 липня 2023, 12:25 102

У неділю, 16 липня, у катедральному храмі Cвятих апостолів Петра і Павла у Мельбурні відсвяткували храмовий празник. Розпочалося торжество Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Микола Бичок у співслужінні з отцями та дияконами Мельбурнської єпархії. На свято зібралася велика кількість парафіян, а також гостей із різних куточків єпархії.

Під час своєї проповіді владика Микола привітав усіх присутніх вірян та наголосив на важливості життєвих прикладів святих апостолів Петра і Павла, які стали незламними стовпами віри та послуху Богові.

Владика розповів про ікону святих первоверховних апостолів, зображену у святилищі та на тетраподі храму. На ній апостол Петро тримає ключі від Царства Небесного, які йому передав Христос, а апостол Павло — Святе Письмо. Далі єпископ розповів про життєвий шлях святих слуг Божих: «Петро, перший з апостолів, отримав ключі від Царства Небесного. Він був тим, хто стояв на чолі Церкви, розповідаючи про Ісуса Христа та проповідуючи Євангеліє. Його життя було прикладом послуху та вірності Богу, але й несло в собі наші людські недосконалості. Пам’ятаємо, як він зрадив свого Вчителя, але через Господню милість та прощення він знову був прийнятий і зміг послужити Церкві до останніх своїх днів».

«Павло, — продовжив владика, — інший великий апостол, спочатку знаний як Савло, був великим гонителем Христа та Його Церкви. Та в один момент Христос візвав до нього: „Савле, чому переслідуєш Мене?“. І тоді відбулося навернення. — Ісус обирає Павла, щоб нести Євангеліє всьому світу. Його подальші страждання та перемоги стали прикладом для нас, показуючи, що навіть у найважчих обставинах ми можемо бути сильними в Христі. Павло відчув на собі переслідування та муки, але ніколи не зрадив віри. Його писання стали одним з найважливіших джерел віри та натхнення для нашого духовного зростання».

На завершення владика Микола додав: «Ми, як парафіяльна спільнота, повинні черпати силу із прикладу Петра та Павла. Нехай їхній послух Богові та любов до Церкви стануть нашим викликом і путівником у повсякденному житті. Нехай наша віра буде міцною, як скеля, а наша любов — відданою та нескореною».

На завершення Богослужіння єпископ подякував усім присутнім та привітав владику Петра Стасюка, єпископа-емерита Мельбурнської єпархії, із 80-літтям. Архиєрей подякував владиці за його плідну працю та побажав Божої благодаті, сили та наснаги для його подальших трудів.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла