Делегат УГКЦ взяв участь у Пленарній асамблеї Ради Єпископських конференцій Європи
За дорученням Блаженнішого Святослава, преосвященний владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, взяв участь у Пленарній асамблеї Ради Єпископських конференцій Європи (CCEE), яка відбулася в Белграді 24–27 червня. «Паломники надії. Для синодальної та місійної Церкви» — головна тема зустрічі очільників європейських Єпископських конференцій у столиці Сербії.
У перший день зустрічі зі словом вітання до учасників звернувся архиєпископ Санто Ганджемі, Апостольській нунцій в Сербії. Про ситуацію в Європі розповів єпископ Маріано Крочата, президент COMECE, архиєпископ Ноел Треанор, Апостольський нунцій при ЄС, монсеньйор Марко Ганчі, спостерігач Святого Престолу при Раді Європи. Очільники комісій CCEE представили програму та діяльність їхніх інституцій.
Архиєпископ Гінтарас Грушас, Президент CCEE, повідомив про перенесення їхнього офісу до Рима з метою зміцнення відносин європейських Єпископських конференції зі Святим Престолом та значенням присутністі у Вічному місті ще до початку Ювілейного 2025 року.
Архиєпископ Грушас у доповіді наголосив на значенні екуменічного діалогу в синодальному процесі Католицької Церкви, розповів про оновлення європейської екуменічної дорожньої карти, яка в новій редакції має бути підписана у 2025 році, у Неділю Божественного милосердя, а також про першу зустріч із виконавчою радою Постійної конференції Православних Церков в Європі (OCE).
Окремою подією було обрання нового Генерального секретаря COMECE терміном на 5 років. Ним став дотеперішній віцесекретар і пресаташе о. Антоніо Амміраті.
Президенти та делегати Єпископських конференцій Європи мали нагоду зустрітися з Патріархом Сербської Православної Церкви Порфирієм. Із нагоди Всесвітнього дня миру 21 вересня 2024 року європейські єпископи просять провести загальноєвропейську молитву за мир в Україні, Святій землі та Судані. Владика Степан Сус мав нагоду розповісти представникам Єпископських конференцій Європи про ситуацію в Україні, служіння УГКЦ в умовах війни та поросив і надалі підтримувати український народ, «котрий дорогою ціною відстоює європейське майбутнє перед загрозою русского міра та його руйнівної ідеології».
Секретаріат Глави УГКЦ у Римі