«Єдині ворота, які провадять до вічності та спасіння — Ісус Христос», — владика Богдан Дзюрах у Мюнхені (Німеччина)

2 листопада 2022, 16:56 56

Сьогодні, коли ми єднаємося зі всією Католицькою Церквою в поминанні померлих, ми усвідомлюємо собі те, що сказав святий Павло у посланні до євреїв: «Ми не маємо тут постійного місця, а нашої Батьківщини в небі шукаємо». Такими словами звернувся до присутніх владика Богдан, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, на Божественній Літургії в катедральному храмі Покрови Пресвятої Богородиці та св. ап. Андрея Первозванного м. Мюнхен у день поминання всіх померлих.

Роздумуючи над спасенним промислом Господа, єпископ сказав: «Колись це земне життя зупиниться для кожного з нас. Перестанемо рухатися ми і перестане рухатися для нас життя. Все полишимо, все зупиниться: наші плани, наші різні проекти, все, чим ми жили, до чого стреміли, за що боролися — все раптом зупиниться. Але наше життя не зупиниться — життя Боже, яке ми маємо в собі від моменту сотворення на образ і подобу Божу, коли Бог вдихнув у нас свого Духа життя, а потім відновив цього Духа, відновив це життя у Хрещенні. Воно буде далі продовжуватися. Тільки оцей наш „намет“, як каже св. Павло, оте наше тіло до часу воскресіння ввійде до землі. Але ми у своєму духовному вимірі будемо продовжувати жити».

Далі владика Богдан окреслив шлях, який є запорукою щасливої вічності: «Єдині ворота, які провадять до вічності і до спасіння — сам Ісус Христос. Хто живе об’єднаний з Христом, і хто вмирає в Христі — над тим смерть вже не володіє. І нам так важливо є впродовж цілого нашого життя іти отим шляхом, тою дорогою, якою є Ісус Христос, щоби могли потім, у годину нашої смерті, переступити поріг вічності через ворота, якими є Ісус Христос», — мовив архиєрей.

А відтак проповідник означив мету сьогоднішньої молитви за померлих: «Ми молимося про дар, про ласку для всіх померлих — наших братів і сестер з вірою в те, що вони, живучи з Богом, померли в Бозі, у Христі, і зараз перебувають в люблячих обіймах небесного Отця, куди їх запровадив Господь Ісус».

Потім владика Богдан назвав великих пастирів нашої Церкви, яких спогадуємо цього дня — праведного митрополита Андрея Шептицького, який провадив нашу Церкву через буремні роки двох світових воєн, блж. свщмч. Теодора Ромжу, який загинув мученицькою смертю від рук комуністичного режиму, а також владику Платона Корниляка, який був першим апостольським екзархом для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії.

Тут архиєрей підкреслив, що вище названі духовні провідники не тільки живуть у Бозі, а вони залишаються навіки пастирями Христового стада, які об’єднують люд Божий та заступаються за свою паству перед престолом Всевишнього. А також вони спішать нам на поміч, особливо в буремних часах випробувань, страждань і переслідувань.

Також владика Богдан відзначив вклад митрополита Андрея як духовного провідника Церкви: «Він підготував свою Церкву до великих переслідувань комуністичним режимом. І мабуть, ця його подвижницька праця сприяла тому, що жоден єпископ не захитався у своїй вірності Христовій Церкві. Всі йшли на смерть і вели за собою дорогою життя, дорогою ісповідництва тисячі священників, мирян і богопосвячених осіб своєї Церкви», — сказав єпископ.

Завершуючи проповідь, апостольський екзарх запевнив усіх присутніх у заступництві наших подвижників віри, кажучи, що вони і сьогодні моляться за нас до Господа. «І ми, спогадуючи їх, просимо їхнього заступництва, щоби ми пройшли свій земний шлях достойно, тримаючись за руку нашого Господа. Щоб ми також у годину смерті побачили перед собою відкриті двері Царства Божого і побачили відкриті обійми нашого воскреслого Спасителя, який запросить нас переступити поріг вічності», — сказав владика Богдан.

Після Літургії єпископ із духовенством і мирянами молились панахиду за всіх померлих, яких спогадували цього дня, а також поминальну молитву було звершено на могилі владики Платона, біля монументу полеглим за волю України та на могилі Степана Бандери. Також владика Богдан окропив свяченою водою могили українців, які поховані на цвинтарі в Мюнхені.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії