Глава УГКЦ на початок Синоду Єпископів у Перемишлі: «Цей день пише історію нашої Церкви і нашого народу»
У свято Різдва Івана Хрестителя, у це свято життя і відродження людини в Бозі, ми починаємо історичний Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який є милосердям Божим до нас. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у катедральному храмі Різдва Івана Хрестителя в Перемишлі під час Божественної Літургії, якою розпочався Синод Єпископів УГКЦ.
Предстоятель відзначив, що вони, владики, майже три роки не бачилися, із них два роки через пандемію. «Але ніхто з нас не міг собі ніколи уявити, що цьогорічний Синод — уперше в новітній історії нашої Церкви, нашого народу, Української Держави — відбудеться в умовах війни. Цей Синод ще більше показав, наскільки важливим є життя Церкви, її місія, діяльність у цих жахливих сучасних обставинах», — сказав Глава Церкви.
Був період, зазначив він, коли нас називали мовчазною, або німою, Церквою. Але сьогодні, вважає Глава Церкви, язик тієї Церкви начебто розв’язується. «Сьогодні весь світ тримає у центрі своєї уваги Україну. І кожне слово, яке говорить Українська Греко-Католицька Церква, немов той потужний перемишльський дзвін Іван розходиться аж до краю землі — до Австралії, Бразилії, Аргентини, Канади й Америки, Західної, Центральної та Східної Європи», — зазначив він, показуючи рукою на єпископів із цих країн.
І те, що сьогодні, вважає Блаженніший Святослав, не можуть сказати ані дипломати, ані політики, ані військові, може і повинна сказати людина, яка вірить у Бога.
«Бо ми, як Церква, — каже духовний лідер, — опинилися на передовій інформаційної війни. Тому так важливо нам пережити цей Синод, відчути братню єдність глобальної нашої Церкви, яка об’єднує воєдино все світове українство в Україні та на поселеннях. Навіть більше, саме наша Церква стає потужним голосом до світової громадськості, де ми сьогодні маємо щиру підтримку народів і країн, які колись добре не чули і не знали, хто такі українці, за що вони борються, за що вони живуть і вмирають».
І можливо, вважає він, це якраз наша Церква має сказати, що в сучасних жорстоких обставинах військового лихоліття Боже милосердя і те милосердя, яке ми виявляємо одне до одного як вияв християнської солідарності до тих, що є жертвами цієї війни, врятує насамперед добрих людей у всьому світі, потім врятує жертв війни, врятує людство від нової глобальної заглади.
Користаючи з нагоди, Глава УГКЦ сердечно привітав парафіян катедрального собору в Перемишлі з їхнім храмовим празником. Також він подякував нашій Церкві в Польщі, українським організаціям за те, що відкрили свої серця, домівки для мільйонів українців, які силою обставин опинилися тут.
«Говориться про мільйони. Точного числа ніхто не знає. Але від імені нас, владик України, від імені Києва хочу вам сердечно за це подякувати», — додав він.
Глава Церкви також подякував єпископові-емериту Юзефові Міхаліку та всім єпископам Польщі за солідарність з Україною, за відкритість до наших біженців у Польщі. «Дякуємо всім полякам за відкрите серце, бо в Польщі немає таборів для біженців, а є відкриті домівки», — зауважив Глава Церкви.
Департамент інформації УГКЦ