Глава УГКЦ очолив Панахиду за жертвами Голодомору-геноциду
25 листопада Україна та світ вшановують 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932–1933 років. З цієї нагоди Отець і Глава УГКЦ очолив Панахиду на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.
Поминальна молитва за невинно заморених голодом українців відбулася біля монументу «Гірка пам’ять дитинства».
Разом з Блаженнішим Святославом молилися владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, представник Православної Церкви України архиєпископ Агапіт, намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря, священники Київської архиєпархії УГКЦ, а також численна громадськість.
Молитву супроводжували співом семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.
Після Панахиди, о 16:00 за київським часом, розпочалася загальнонаціональна акція «Запали свічку».
Зранку цього ж дня, 25 листопада, Блаженніший Святослав взяв участь у молитві разом з очільниками Церков і релігійних організацій України та військово-політичним керівництвом держави, що відбулася в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Читайте також:
Релігійні лідери разом із військово-політичним керівництвом України помолилися за жертв Голодомору в Києво-Печерській лаврі
Цьогоріч українці вдруге вшановують пам’ять жертв Голодомору-геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти України. У ніч перед днем пам’яті жертв Голодомору ворог випустив по Україні рекордну кількість ударних дронів.
Пригадуємо, що з нагоди дев’яностої річниці Голодомору-геноциду Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні звернувся до духовенства, монашества та вірних окремим зверненням, у якому зазначив, що імперія не зуміла вбити Україну 90 років тому, але нащадки вбивць вирішили довершити те, що не вдалося їхнім попередникам.
Читайте також:
Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до дев’яностої річниці Голодомору-геноциду
«Як і в ті лихі часи, в ім’я мільйонів жертв Голодомору та на їхню пам’ять закликаємо наших вірних і всіх людей доброї волі до солідарності та взаємодопомоги у протистоянні лютому ворогу. Просимо про більш активне поширення правди про війну в Україні по всьому світі, щоб пропагандистська фальш ворога не знаходила собі місця в серцях людей», — закликали синодальні отці.