Глава УГКЦ: «Перемогою України буде вияв сили Божої над зухвальством ворогів»
Сьогодні Христос каже до нас: «Я прийду…» (Мт. 8, 7). Але для того, щоб те Слово стало дією, нам треба повірити в діяльну Божу силу, яка сьогодні виливається на нас у Христовій Церкві через Святі Таїнства. Ця сила дає нам надію й оновлює її. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 6 липня під час проповіді у соборі Святої Софії в Римі, у день Матері Божої Неустанної Помочі.

Із Главою УГКЦ у патріаршому прокатедральному соборі Святої Софії співслужили владики Синоду Єпископів УГКЦ, який цими днями триває у Вічному місті.
Блаженніший Святослав звернувся до присутніх з особливими словами: «Найперше, дозвольте мені усіх вас обійняти батьківськими обіймами з Києва. З того Києва, який сьогодні перетворюється на одне з найбільш небезпечних міст України». Він наголосив, що ворог намагається знищити в українцях віру та надію. Та, за словами Глави УГКЦ, сама присутність єпископів у Римі свідчить, що «всі намагання ворога людського роду марні».
Роздумуючи над євангельським уривком про сотника, який просив Ісуса зцілити слугу (Мт. 8, 5–13), Блаженніший Святослав зауважив, що римський воїн визнав у Христі не просто ідею чи філософський принцип, а живого, діяльного Бога: «Він повірив в того Бога, який є діяльний, того Бога, який не десь там далеко…, а того Бога, який сам прийшов до людини. Ба більше, Його сила діяльно виливається на людину».
Предстоятель порівняв віру сотника з вірою українського народу: «Ми сьогодні, можливо, приходимо так само, як сотник, і кажемо: „Господи, встань, порятуй нас! Вияви Твою силу! Серед руїн, крові, сліз України не нашу, а Твою силу прослав перемогою над російським окупантом“».
Особливу увагу Блаженніший Святослав приділив значенню свята Матері Божої Неустанної Помочі для українського народу. Він нагадав, що культ цієї Неустанної Помочі поширився на українських землях між Першою і Другою світовими війнами, «коли ми, українці, не мали могутніх захисників світу цього, коли багато хто і тоді казав, що немає України, немає такого народу».
«У той час єдиною Неустанною Поміччю була наша Церква, — додав Патріарх. — Мати Божа Неустанної Помочі через матір-Церкву рятувала, допомагала і допомагатиме українському народові, будучи носієм тої Божої сили, про яку чуємо в сьогоднішньому Євангелії».
Під час Богослужіння відбулася ще одна важлива подія — урочисте внесення до собору Святої Софії в Римі мощей святого рівноапостольного князя Володимира. «Той Володимир, якого вкрали з України московські зайди, повертається сьогодні до своєї Церкви… Сьогодні сам князь Володимир каже, що та Церква, яка народилася у водах Дніпра, є тут», — промовив Блаженніший Святослав.
Глава УГКЦ нагадав про заповіт патріарха Йосифа, який передбачав об’єднання всіх Церков київського коріння і бажав бути похованим у соборі Святої Софії в Києві.
Наприкінці Предстоятель УГКЦ також нагадав про ювілейні дати — 30-річчя відродження структур Київської митрополії та 20-річчя повернення осідку Отця і Глави УГКЦ до Києва.
«Ми є спадкоємцями київського християнства. Київська Церква живе свою традицію у повному і видимому сопричасті з наступником апостола Петра. І це сопричастя рятувало цю Церкву впродовж століть, — наголосив Блаженніший Святослав, додавши: — І сьогодні Церква розквітає в Україні і по всьому світі, несе як Мати Неустанну Поміч своєму народові. А святий князь Володимир своєю присутністю тут, між нами, запевняє, що всі ісповідники, мученики, великі святі київського християнства сьогодні разом із нами».
Департамент інформації УГКЦ