Глава УГКЦ подякував Апостольській столиці за заклик до обміну полонених і підтримку суверенітету України
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив особливу подяку Святішому Отцеві Франциску за заклик до обміну військовополонених між росією та Україною «всіх на всіх», а також очільникам дипломатичних структур Святого Престолу за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України. Про це Блаженніший Святослав сказав у відеозверненні у 111-й тиждень повномасштабної війни.
31 березня у Пасхальному посланні «Urbi et Orbi» Святіший Отець Франциск, згадуючи про війну в Ізраїлі, Палестині й Україні, вказав на необхідність поваги до принципів міжнародного права, а також закликав до «тотального обміну полонених між росією та Україною: всіх на всіх».
«В українському серці мали особливий відгук слова пасхального привітання Святішого Отця Франциска. […] Складаю Папі особливу подяку від імені родин наших військовополонених за заклик до пасхального обміну „всіх на всіх“, — наголосив Глава УГКЦ. — Сподіваємося, що могутні світу цього почують ваші слова, і українські, а також російські родини дочекаються додому своїх найдорожчих».
Окрім цього, у зверненні Глава УГКЦ подякував очільникам дипломатичних служб Апостольської столиці, зокрема Державному секретареві Ватикану П’єтро Паролінові та архиєпископу Полу Річардові Ґаллагерові, секретареві для відносин із державами, за те, що вони вкотре підтримали суверенітет і незалежність України.
«Дякуємо Державному секретареві Ватикану П’єтро Пароліну за його висловлювання, що росія-агресор мусить першою припинити нападати, атакувати, вбивати українців, щоб можна було розпочати перемовини про мирне та дипломатичне врегулювання цієї війни, — мовив Предстоятель і додав: — Адже ми розуміємо: коли росія припинить на нас нападати — не буде війни, а коли Україна припинить захищатися — не стане українського народу і його держави».
Архиєпископові Ґаллагеру Блаженніший Святослав подякував за його нещодавні слова в інтерв’ю «America Magazine» про те, що кордони держав не можна змінювати насильницьким способом, і що кордони України — це невід’ємна складова підвалин міжнародного права.
«Апостольська столиця поважає суверенітет, незалежність і недоторканність кордонів України. Для українців надзвичайно важливі ці слова, промовлені до серця міжнародної спільноти», — зазначив Блаженніший Святослав.
Департамент інформації УГКЦ