Глава УГКЦ привітав Український вільний університет із 100-річчям
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав Український вільний університет із 100-річчям від дня заснування.
«Сто років — це ціла епоха, сотні науковців та викладачів, тисячі підготовлених студентів. За цей період Університет декілька разів змінював своє місце розташування, але жодного разу не змінював мети свого існування — сформувати зрілу, освічену особистість, яка вміє шанувати своє духовне і культурне коріння», — мовиться у привітальному листі.
«Складаємо вдячність Господу Богу за те, що провадив, благословляв, посилав добрих працівників для цього всесвітньовідомого навчального закладу», — написав Предстоятель.
Він відзначив, що в цей день Університет втішається прекрасним професорським складом, який представлений викладачами з різних країн світу. Багата бібліотека дає можливість студентам черпати знання з автентичних джерел, які на сьогодні мають велику цінність. Місце розташування УВУ в серці Баварії, у Мюнхені, є сприятливим простором для формування українського духу поза межами України. Адже багато студентів, здобувши освіту в Україні, їдуть поглиблювати її до Західної Європи.
«Ваш ювілей — це також нагода скласти плани на майбутнє, щоб гідно відповісти на виклики, які стоять перед вами сьогодні. При цьому ви завжди можете розраховувати на нашу підтримку та допомогу», — запевнив Блаженніший Святослав.
Довідка
Заснований у 1921 році, УВУ є не тільки одним із найстаріших приватних навчальних закладів Німеччини, але єдиним у світі вищим навчальним закладом поза межами України з українською мовою навчання.
Університет складається з трьох факультетів: державних та економічних наук, філософського факультету та факультету україністики. Рішенням Міністерства освіти Баварії № XI 60710 від 16 вересня 1950 року, УВУ наділений правом надавати наукові ступені маґістра, доктора та габілітованого доктора.
Український вільний університет сьогодні — це поєднання традиційних цінностей і сучасних підходів та методів викладання, можливість здобути міжнародну кваліфікацію, вдосконалити іноземну мову, набути міжкультурну компетенцію, а також, що не менш важливо — розширити свій світогляд.
Наближаючись до свого столітнього ювілею, Університет динамічно розвивається й успішно продовжує свою діяльність, плекаючи високі ідеали академічної свободи й професіоналізму, слугуючи містком порозуміння між Україною та Німеччиною, Україною та США, Україною і Європою та науковим світом загалом.
Департамент інформації УГКЦ