Глава УГКЦ привітав владику Степана Менька з 40-річчям священства

8 липня 2024, 09:10 718

Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви привітав владику Степана Менька, екзарха Донецького, з нагоди 40-річчя священничих свячень.

Глава УГКЦ привітав владику Степана Менька з 40-річчям священства
Фото пресслужби Донецького екзархату УГКЦ

«Разом із Вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Йому за те, що покликав Вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові», — йдеться у привітанні.

Блаженніший Святослав зазначив, що сьогодні разом з усією Церквою молитовно дякує Богові за служіння владики Степана ректором Львівської духовної семінарії Святого Духа та ігуменом отців Чину Найсвятішого Ізбавителя. «Усі ці служіння готували Вас до прийняття єпископського служіння, яке Ви жертовно виконуєте в час, коли частина Донецького екзархату перебуває в окупації, а українська земля здригається від навали російських окупантів», — написав Глава УГКЦ у вітальній грамоті.

«Зичу Вам, щоб якомога швидше у здоров’ї і радості Ви одержали звістку про закінчення цієї жорстокої війни, — побажав Предстоятель і додав: — Прийміть від нас побажання рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа в усіх Ваших починаннях на славу Божу та для добра нашої Церкви й рідного народу на многії і благії літа!».

Варто додати, що владика Степан Меньок був рукоположений на священика 8 липня 1984 року митрополитом Володимиром Стернюком. У ті часи Українська Греко-Католицької Церква діяла в підпіллі.

У 2002 році в архикатедральному соборі Святого Юра був висвячений на єпископа з титулярним престолом Акарассо в Ликії. Головним святителем став блаженніший Любомир Гузар. Відразу був призначений на служіння екзархом Донецько-Харківським.

Із 2014 року, у зв’язку із створенням двох окремих екзархатів, є екзархом Донецьким УГКЦ.