Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
Прошу всіх вас, хто практикуватиме молитву заступництва: помоліться за тих, що зараз перебувають у зоні бойових дій, зокрема за наших військовослужбовців, синів і дочок України, які захищають Батьківщину, і за цивільних людей, які опинилися у вогняній пастці цієї жорстокої війни, за тих, хто щодня чує гуркіт зброї.
Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 152-й день святотатської війни росії проти України.
Предстоятель відзначив, що було випущено десятки різних видів бомб, снарядів, ракет по містечках і селах нашої землі, території, на якій тривають жнива.
«Україна у вогні… Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. І ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України, що дожили до цього ранку, бачимо світло денне і можемо стояти в молитві перед Божим обличчям», — наголосив Глава Церкви.
У цей день Блаженніший Святослав роздумував над третім видом молитви, яким є молитва заступництва. Він пригадав, що молитву треба починати з подяки і продовжувати — покаянням.
Молитва заступництва, пояснив він, полягає в проханні, проте не за власні потреби, не за себе, а за ближніх, за тих, хто поряд, кому, можливо, зараз тяжче, ніж мені.
«Молитва заступництва — це особливий вид спасенної молитви нашого Спасителя, який молився до свого Небесного Отця за своїх учнів і за тих, хто увірує в проповідь апостолів. Цю молитву підносить до небес за всіх нас Пречиста Діва Марія», — сказав Предстоятель.
Він зауважив, що ми маємо ікону молитви заступництва у стародавньому соборі Святої Софії в Києві — Богородиця, Київська Оранта, Нерушима Стіна, день і ніч стоїть із піднесеними вгору руками і молиться: за місто, за народ, за Українську державу.
Блаженніший Святослав закликав учитися молитви заступництва. Бо часом ми відчуваємо обов’язок молитися за тих, хто ніколи не молиться, хто з певних причин не може, не вміє молитися, хто перебуває в лабетах гріха, мучиться в кайданах злого духа. Тією молитвою мати молиться за своїх дітей, а мати Церква, церковна спільнота, — за кожну людину, яка доручена її опіці.
Молитва заступництва, переконує Глава Церкви, учить нас духовного альтруїзму — ставити на перше місце добро ближнього. Бо, властиво, здатність шукати добра для ближнього і є справжнім змістом любові. Коли ми хочемо молитися за ближніх, то маємо знати їхні потреби, до них прислухатися.
Департамент інформації УГКЦ