Глава УГКЦ у 279-й день війни: «Справу віри й серця слід перепустити через власну дію, бо лише вона формує наше серце»
Виховання дитини неможливо знайти на книжкових сторінках. Виховувати дитину не означає дати їй лише про щось дізнатися, щось пізнати. Натомість слід перепустити діло віри й серця через власну дію, бо лише вона формує наше серце. Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 279-й день великої, повномасштабної військової агресії росії проти українського народу.
Предстоятель відзначив, що минула доба знову була важкою для України. Ворог невпинно атакував українські позиції, обстрілював наші міста і села настільки далеко, наскільки досягає його вбивча рука.
«Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться! Хоча ми й переживаємо постійну загрозу нових ракетних ударів, відчуваємо брак світла, тепла, але молимося і будуємо наше майбутнє, захищаємо Батьківщину заради майбутнього наших дітей», — наголосив Блаженніший Святослав.
Глава Церкви продовжив роздуми над тим, як нам виховувати дітей по-християнськи, як нам дбати про те, щоб найцінніше можна було передати наступним поколінням як важливий спадок.
«Виховувати, — вважає духовний лідер, — означає передавати цінності, допомагати набувати досвід цінностей, зрозуміти, що є найцінніше і найважливіше. Ми знаємо, що цінності не існують у чистому вигляді, у якійсь ідеї — їх слід пережити. Цінності можна зрозуміти тільки тоді, коли вони проявляються в нашій поведінці, зокрема і в нашому житті взагалі. І тому виховувати на основі християнських цінностей означає не тільки про них говорити, а й вчити їх виявляти, втілювати в особистому житті».
Наставники, батьки, переконує він, повинні подбати не тільки про те, щоб навчити дітей добре робити певні речі, а й допомогти їм це полюбити.
«Потрібно допомогти дитині дозрівати до того, щоб вона самостійно свідомо і добровільно, без зовнішнього примусу, обрала те, що є добрим, істинним. А добро й істина для християн — це особа Ісуса Христа. Маємо допомогти дитині свідомо і добровільно обрати Христа як дорогу, істину і життя», — сказав Предстоятель.
«Коли ми перетворюємо те, що знаємо, на те, що чинимо, тоді можна сказати, що ми маємо досвід добра й істини», — наголосив Глава Церкви.
Департамент інформації УГКЦ