Голови молодіжних комісій зустрілися перед Форумом молодіжного душпастирства

13 жовтня 2023, 11:20 67

Відбулася формаційна зустріч голів молодіжних комісій і представників молоді різних архиєпархій УГКЦ, яку організувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ у МДЦ «Зарваниця» в межах підготовки до Форуму молодіжного душпастирства.

Голови молодіжних комісій зустрілися перед Форумом молодіжного душпастирства

У першому блоці психотерапевт п. Юліана Маслак розкрила тему «Психологічна підтримка в часі війни», зокрема через питання викликів сьогодення та впливу війни на ментальне здоров’я населення. Говорили про постравматичний синдром і як із ним працювати, розібрали модель гострої та інтегрованої втрати. Наголосили на важливості комплексної роботи душпастирства й залучення фахівців — психологів і психотерапевтів за потреби.

Другу частину зустрічі модерувала п. Вероніка Дякович — проєктна менеджерка Національного українського молодіжного об’єднання «НУМО». Перш ніж складати формаційну програму для молоді, завдяки SWOT-аналізу вдалося окреслити сильні та слабкі сторони Церкви, оцінити можливості і загрози. Зокрема, намагалися почути один одного та співпрацювати у форматі чотирьох мішаних груп — священників і представників молоді. Наступним етапом розбирали виклики, над якими доведеться працювати згрупувавшись по митрополіях. Вдалося окреслити спільні тези, які ляжуть в основу напрацювання духовно-формаційної програми молодіжного душпастирства: ментальне здоров’я, нестабільність, рани війни та як залучити і не втратити молодь, яка емігрувала з України; брак стратегії, комунікації, зацікавленості та дослідження потреб молоді, зокрема якість душпастирства як процес і створення пропозицій та молодіжних центрів; не оминули проблеми релятивізму й антихристиянських ідеологій.

Завершальною частиною формаційної зустрічі була робота спільно з о. Вальдемаром Павельцем, священником РКЦ, зокрема напрацювання програми згідно з настановами Папи Франциска «Радісні в надії». Це гасло стало головним для підбору тематик. Загалом програма для роботи з молоддю складатиметься з трьох блоків: допомогти відчути голос Бога; формації (справжність, простір, час) та структури RISE UP: катехизація, ділення і підсумки та запитання. Спершу командно молодь зі священниками думали над 12 темами катехиз, потім окремо молодь, окремо священники працювали над запитаннями, які ці теми можуть розкрити. А вкінці групи по митрополіях обговорювали ініціативи, які б хотіли організувати локально, а також пропозиції, які могли б запропонувати для інших митрополій та на всеукраїнському рівні.

Також на зустрічі відбувалася презентація нових статутів УМХ (Христина Потерейко), представлення оновленої Стратегії ТУСК «Обнова» (Соломія Костенко) та діяльності СУМу в Україні (Леся Голик), презентація діяльності об’єднання «НУМО» (Вероніка Зварич). Зокрема, мали Літургії, які очолював о. Роман Демуш та о. Іван Сас. Надалі у планах Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ організувати митрополичі форуми як етапи Всеукраїнського форуму молодіжного душпастирства.

ДивенСвіт