Івано-Франківську архиєпархію відвідали представники італійських благодійних організацій

18 вересня 2024, 13:34 21

З 9 по 15 вересня з робочим візитом в Івано-Франківській архиєпархії перебували представники італійських благодійних організацій.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

До того ж у межах робочих зустрічей гості в супроводі о. Віталія Максиміва, синкела в парафіяльно-економічних справах і соціального підприємництва, та о. Івана Стефурака, керівника Департаменту інформації архиєпархії й директора Архиєпархіального благодійного фонду «Мізерікордія», здійснили візит до Одеси.

У цьому часі в почесному Консульстві Італії відбулася робоча зустріч посла Італії в Україні Карло Формоза із представниками італійських благодійних організацій: п. Паоло Кесані, директором Конфедерації благодійних організацій християнського спрямування «Focsiv», п. Марко Іяццоліно, віцепрезидентом італійської благодійної організації «Missione Calcutta», та п. Доріаною Соммою, координаторкою міжнародних проєктів цієї ж організації, п. Вітторіо Віллою, президентом БО «Apurimac ETS», п. Паоло Тарабореллі, представником БО «No One Out», та п. Лучано Сентонзе, представником «CEFA ONLUS».

На зустрічі були також консул Італії в Україні Стефано Мозер та директор Італійської агенції з питань співпраці в галузі розвитку (AICS) Пієтро Піпі.

Крім того, делегація зустрілася з Одеським екзархом владикою Михайлом Бубнієм, а також з італійськими й українськими благодійними організаціями, які працюють у південній частині України.

З 13 по 15 вересня делегація перебувала на Прикарпатті. У п’ятницю, у стінах архиєпархіального управління, відбулася зустріч італійської делегації з архиєпископом і митрополитом Івано-Франківським владикою Володимиром Війтишиним.

У ній також взяли участь керівники проєктів, які Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ втілює за фінансування Італійської агенції з питань співробітництва в галузі розвитку AICS у співпраці з італійськими організаціями «Focsiv», «Missione Calcutta», ARCS, «Condivisione fra i popoli» та IBO Italia — «Razom z Ukrainoiu Zavzhdy» (06/UCR/012832) п. Міна Ланціллотті та «Health care for safety and rehabilitation» (27/UCR/012832) п. Джорджо Зелікович. Також на зустрічі були присутніми священнослужителі архиєпархії: о. Степан Балагура, синкел у справах духовенства та священничих родин, о. Віталій Максимів та о. Іван Стефурак.

Владика Володимир Війтишин висловив слова вдячності за допомогу та підтримку, зазначивши, що «ваша праця не що інше, як виконання Божої заповіді — „усе, що ви зробили одному з Моїх братів найменших — ви Мені зробили“ (Mт. 25, 40)».

Відтак п. Паоло Чесані, звертаючись до архиєпископа, сказав: «Насамперед хочу подякувати вам, ваше високопреосвященство, за можливість цієї зустрічі. Я переповнений надзвичайно позитивними емоціями через те, що можу познайомитися з вами. Я знаю історію Української Греко-Католицької Церкви, а ви є її частиною, тому дуже трепетно спілкуватися з вами. Це — Церква, яка постраждала, відродилася й сьогодні спілкується з цілим світом».

Згодом гості розповіли про себе та представили діяльність своїх організацій, а також висловили сподівання на майбутню співпрацю, зокрема у сфері сільського господарства.

Опісля аудієнції для італійських гостей провели екскурсію Лікувально-діагностичним центром «Клініка святого Луки».

Розповідаючи про медичний заклад, о. Віталій Максимів зазначив, що «клініка є соціальним підприємством архиєпархії й функціонує так: платоспроможні особи платять за медичні послуги, а соціально-вразливі верстви населення мають можливість обстежуватись пільгово чи безкоштовно шляхом рефінансування від надходжень платоспроможних пацієнтів. У військовий час завдяки підтримці грантодавців кількість пільгових пацієнтів становила 75 % від загальної кількості відвідувачів».

Також благодійники відвідали прихисток для внутрішньо-переміщених осіб у с. Заріччя, де ознайомилися з побутом людей, поговорили з мешканцями та отримали свідчення про війну в Україні з перших вуст.

Наразі в будинку мешкають люди, які приїхали на Прикарпаття з Харківщини, Донеччини, Луганщини, Херсонщини, Сумщини та Запоріжжя. Серед них — матері з дітьми, пенсіонери та люди з особливими потребами.

Італійські гості побували в Микуличині, де відбувається відпочинковий табір для молоді з особливими потребами «Діти Ісуса». Учасники цієї спільноти щотижня збираються при архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ.

Перебуваючи разом із дітками та їхніми батьками, італійці мали нагоду «прожити» разом із ними таборовий день — танцювати, грати різноманітні ігри та долучитися до програми. Крім того, «Діти Ісуса» презентували гостям інсценізацію казки, яка знайшла відгук у серцях глядачів.