Молодь Будапешта відвідала угорський сантктуаріум у Матроверебий Сенткут

11 жовтня 2023, 14:31 68

7–8 жовтня молодь із парафії Покрову Богородиці УГКЦ Будапешта спільно з о. Дамʼяном Габорієм мала виїзд на найвищі вершини угорських гір — Матри.

Молодь Будапешта відвідала угорський сантктуаріум у Матроверебий Сенткут

Під час вікенду молодь ходила в гори та взяла участь у Божественній Літургії. Найважливішим моментом поїздки були відвідини угорського санктуаріума в Сенткут, де в місцевій базиліці перебуває чудотворна фігурка. У святому місці паломники з Будапешта молилися за Україну й українську громаду в Угорщині.

Довідка:

На території паломницького комплексу розташована мала базиліка Успення Пресвятої Богородиці. У її святилищі є чудотворна фігурка Матері Божої. На площі біля базиліки розміщений престол, зроблений із мозаїки для відправлення богослужінь на дворі. На території відпустового місця розташована Хресна дорога.

Це паломницьке місце відоме з часів Австро-Угорщини. Протягом року дуже велика кількість паломників відвідує його. Особливо популярне воно серед поляків, словаків, румунів, хорватів та українців.

Уже стало щорічною традицією української греко-католицької громади з Будапешта відвідувати це святе місце.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині