Монастирському храмові сестер йосафаток у Львові надано Повний Відпуст
12 листопада, у день спомину святого священномученика Йосафата, в Головному домі Згромадження сестер святого Йосафата у Львові було урочисто проголошено Декрет про надання Повного Відпусту.
Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії.
Декрет про надання Повного Відпусту, затверджений Апостольською Пенітенціарією в Римі, набирає чинності на 7 років.
«Апостольська Пенітенціарія, для збільшення побожності вірних і для спасіння душ […] з небесних скарбів Церкви щиро надає можливість отримання Повного Відпусту сестрам, всім і кожному християнину, якщо вони щиро розкаються, висповідаються та приймуть Святе Причастя, побожно відвідають як паломники дану монастирську церкву святого Йосафата та в ній візьмуть участь у богослужіннях
— 12 листопада, у свято Покровителя — святого священномученика Йосафата;
— 12 числа кожного місяця;
— раз у році, в день, який вільно вибере собі сам вірний;
— кожного разу, коли візьмуть участь у паломництві, яке там організовується групами, або принаймні деякий час проведуть там у побожних роздумуваннях, завершуючи молитвою «Отче Наш», «Символом Віри» та молитвами до Пречистої Діви Марії, Цариці Миру, і до Покровителя святого священномученика Йосафата.
Відпуст можна також жертвувати за душі, терплячі в Чистилищі, у формі надолуження.
Люди, похилі віком, хворі чи ті, які їх доглядають і ті, котрі через поважну причину не можуть вийти з дому, можуть отримати Повний Відпуст, якщо, збудивши відразу до всіх гріхів і обіцянку якнайшвидшого виконання трьох звичайних умов (Сповідь, Святе Причастя та молитва в наміренні Святішого Отця), духовно доєднаються до богослужінь та паломництва, та пожертвують милостивому Богу свої молитви, болі чи незручності власного життя» — йдеться у Декреті.
Сестри йосафатки запрошують вірних на молитву в монастир за адресою: м. Львів, вул. Заклинських, 18.
Молитовна програма (кожного 12 числа місяця):
- 17:00 — Акафіст до святого священномученика Йосафата
- 18:00 — Свята Літургія
- 19:00–21:00 — Молитовні чування
Довідка
Як навчає Катехизм Католицької Церкви, «відпуст (індульгенція) — це прощення перед Богом дочасної кари за гріхи, провина яких уже стерта».
Церква отримала владу відпускати гріхи, але існують також наслідки цих гріхів, як у цьому житті, так і в потойбічному. Відпущення гріхів у сповіді касує вічну кару, але залишаються дочасні покарання. Християнин має можливість отримати відпущення цих дочасних кар через Церкву, «яка силою влади в’язати і розв’язувати, даною їй Ісусом Христом, діє на користь християнина і відкриває йому скарб заслуг Христа і святих, щоб вірний отримав від Отця милосердя відпущення дочасної кари за гріхи». Такий відпуст можна пожертвувати за померлих.
Для отримання відпусту слід дотриматися певних умов, які завжди включають такі основні елементи, як неприв’язаність до гріха, Сповідь, Святе Причастя та молитва в намірах Святішого Отця. Інші умови для кожного випадку визначає Апостольська Пенітенціарія.
Департамент інформації УГКЦ