«Ми сюди не прийшли, а повернулися» — у Подільську на Одещині вперше відслужили Божественну Літургію

1 лютого 2024, 16:15 117

29 січня, з благословення правлячого екзарха Одеського владики Михайла Бубнія, урочисту першу Божественну Літургію для новоствореної громади Успіння Пресвятої Богородиці Одеського екзархату УГКЦ в м. Подільськ Одеської області очолив перший душпастир о. Андрій Кічура. З ним співслужив о. Андрій Сирко, парох парафії Покрови Пресвятої Богородиці в м. Балта. На богослужінні були присутні греко-католики Балти та вірні парафії УГКЦ Подільська.

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

У коментарі для пресслужби Одеського екзархату о. Андрій Кічура зазначив про те, що це важлива подія в історії УГКЦ м. Подільськ, адже на цьому місці, де відбулося богослужіння, був дерев’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці в той час села Бірзула. Громаду насильно було переведено у російську православну церкву, а храм потім було знищено. За словами священника, в околицях м. Подільськ (до 1935 р. села Бірзула) до кінця XVIII століття було понад вісім греко-католицьких парафій, які були насильно переведені до РПЦ, тому «ми сюди не прийшли, а повернулися» — прокоментував священник.

На завершення Літургії, о. Андрій Сирко від імені правлячого екзарха Одеського зачитав грамоту про призначення о. Андрія Кічури душпастирем громади Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ в м. Подільськ. Відтак о. Андрій у свою чергу подякував усім присутнім вірним за спільну молитву, також склав слова подяки усім жертводавцям із Львівщини, за підтримки яких вдалося облаштувати богослужбову каплицю. Потім відбулося спільне частування.

До слова, 19 жовтня 2022 року до Подільська завітали Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав спільно з екзархом Одеським владикою Михайлом Бубнієм, де зустрілися з місцевою владою і жителями міста. Виконувач обов’язків міського голови Олег Албанський висловив Предстоятелю відкритість громади на заснування у Подільську парафії УГКЦ та готовність сприяти у будівництві храму.