«Ми віримо в Бога, але не довіряємо Йому», — отець Андрій Євчук у прокатедрі Святої Софії в Римі

10 жовтня 2022, 19:00 263

У неділю, 9 жовтня, у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі парафіяльна спільнота зібралася на спільну молитву Божественної Літургії, яку очолив ватиканський дипломат о. Андрій Євчук.

Звертаючись до вірних під час проповіді священник роздумував над значенням чудес, які Господь здійснює у нашому житті.

«Що ми можемо назвати чудом? Для кожного воно буде різним. Для того, хто має хворобу, чудом стане цілення. Для тих, хто не може мати дітей, - народження омріяного первістка. Тобто чудом для нас є те, чого ми дуже бажаємо в якомусь конкретному моменті нашого життя. Якщо роздумаємо над сьогоднішнім Євангелієм, то побачимо чудо, яке чинить Христос. Він бачив, як учні старалися щось зловити і не здавалися. Але спершу Христос йде до їхнього човна, просить відплисти від землі і починає проповідувати. Ми не знаємо, про що говорив до людей Ісус. Але тільки коли Він завершив проповідь, сказав відчалити на глибінь і закинути сіті. Отож спершу Він сіє своє слово та настановляє учнів. І хоч вони знають, що Ісус не є рибалкою, але все одно слухають Його».

Проповідник наголосив на тому, що суттю сьогоднішнього Євангелія є довіра: «Ми не вміємо довіряти Богові на всі сто відсотків. Скільки разів у житті відбувалося щось неймовірне, чого ми не могли пояснити? І це був Бог, Він чинив чуда для нас. Сьогодні апостол Павло у своєму посланні говорить про щедрість та скупість. Бог любить того, хто дає радо, не обов’язково багато, але радо — зі щирим серцем. Ми віримо в Бога, але нам потрібно вчитися довіряти Йому. Тоді з’являється внутрішній мир, який не зникає навіть за присутності стресів і неприємностей у житті. А Той, хто насіння дає сіячеві та хліб на поживу, нехай дасть і примножить ваше насіння, і нехай Він зростить плоди праведности вашої, щоб усім ви збагачувалися на всіляку щирість!». На завершення свого слова священник закликав мирян не боятися бути сіячами там, де нас поставив Бог — у різних місцях та середовищах.

Після Літургії о. Андрій здійснив Чин благословення і освячення покрівців, якими покривають Чесні Дари. Завершилася Літургія спільною молитвою за Україну, за припинення війни та за всіх захисників нашої держави.

за матеріалами пресслужби релігійного товариства «Свята Софія»