На Дніпропетровщині відбулися екологічні місії

10 жовтня 2023, 13:16 23

На свято Покрову Пресвятої Богородиці Божественною Літургією на парафії Матері Божої Неустанної Помочі в м. Кам’янське, що на Дніпропетровщині, референт Екобюро Донецького екзархату УГКЦ о. Михайло Неїжмак розпочав екологічні місії.

На Дніпропетровщині відбулися екологічні місії

Під час Літургії окремими проханнями молилися за Богом сотворений світ. У духовному слові о. Михайло звернув увагу на шанобливе ставлення до Божих дарів, якими кожен із нас щоденно користується: вода, газ та електроенергія. Однак часто егоїстично і не по Божому. Піклуючись про світ, ми робимо своє життя щасливим і комфортним, а результат здобувається завдяки простим повсякденним діям.

«Гріхи гордості, захланності, байдужості, роблять наше життя егоїстичним та егоцентричним, а за таких умов ми не здатні любити Божий світ, заощаджувати й берегти ресурси, дані нам для мудрого користування», — наголосив екореферент.

У межах екомісії 5 та 6 жовтня о. Михайло завітав до місцевої школи, де за сприяння дирекції зустрівся з учнями двох сьомих класів і провів урок екологічного виховання. На ньому відбулася розмова на тему енергозбереження та енергоефективності. Розкривши ці поняття, учні усвідомили, що для того, щоб досягти енергоефективності, потрібно навчитися зберігати енергоресурси. Як це робити, діти дізналися на основі «екологічного дороговказу», здобуваючи нові знання про побутових злодіїв струму, екологію освітлення, енергозбереження на кухні, заощадження води тощо. Закріпили отримані знання енергозберігальною вікториною та отримали екологічні наклейки й закладки.

«Сподіваємось, що після цієї зустрічі діти стануть іншими, оскільки всі погодилися, що справді через прості дії ми таки можемо змінити світ, у якому живемо», — підсумував о. Михайло.

Також священник відвідав місцеву бібліотеку, у яку передав комплект екологічних видань для навчання та виховання відвідувачів.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології