На Синоді Єпископів помолилися за померлих архиєреїв

9 вересня 2023, 12:36 359

9 вересня 2023 року під час Синоду Єпископів у Римі (Італія) відбулася молитва за померлих архиєреїв — попередніх членів Синоду.

На Синоді Єпископів помолилися за померлих архиєреїв

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Володимир Ковбич, архиєпископ і митрополит Куритибський. «Ми сьогодні мали Літургію і Панахиду за упокій наших попередників, — зазначив владика Володимир. — На мою думку, це надзвичайно важливо й гарно молитися за тих, хто жив і служив перед нами. Вони є для нас прикладом душпастирської опіки, місіонерського духу, відданості та любові до Церкви й народу. Передовсім маю на увазі моїх попередників — владику Йосифа Мартинця та владику Єфрема Кривого. Останній був справді великим лідером нашої української католицької громади як релігійний, церковний, культурний, адміністративний діяч. Він насправді вмів впорядковувати всі справи».

Під час Панахиди молитву «за всіх усопших архиєреїв, попередніх членів Синоду Єпископів» промовив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Безсумнівно, ми постійно згадуємо про померлих архиєреїв. Цього року відзначаємо річницю пам’яті блаженнішого патріарха Йосифа Сліпого. Також саме цього року від часу останнього Синоду два архиєреї відійшли в нашій єпархії. Це — владики Роберт Москаль та Іван Бура. Саме владика Іван Бура був для мене дуже добрим прикладом. Він був ректором семінарії. Тож моє життя було пов’язане з ним ще зі семінарійних днів. Із приходом до єпархії він був добрим смиренним батьком. Він перейшов на служіння у той час до Філадельфійської архиєпархії. Але щоразу, коли виникала та чи та потреба, завжди був готовим послужити словом чи думкою. Тож я йому надзвичайно вдячний. Сьогодні ж на цій Божественній Літургії я особливо молився за них обох», — розповідає владика Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Парма (штат Огайо, США).

Номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ о. Михайло Квятковський згадує першого Вінніпезького митрополита Максима Германюка, який був його святителем. «Митрополит Максим вірив у мене. Відразу після свячень зробив мене секретарем своєї канцелярії, хоч я і був призначений на парафію сотрудником. Чого я навчився від нього? Насамперед він був важливим єпископом і серйозним дипломатом на світовому рівні. Брав участь у різних конференціях в Римі, Оттаві, у конференціях римо-католицького єпископату Канади. Часто ми читали новини у пресі про його широку діяльність. Він і справді був впливовою людиною не тільки в нашій Церкві. Водночас він був добрим чоловіком як у стосунках із священниками, так і з вірними. Я з радістю пригадую ці часи», — поділився спогадами о. Михайло.

У молитві за померлих взяло участь 45 владик Синоду Єпископів УГКЦ, номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії о. Михайло Квятковський, запрошені гості та представники секретаріату Синоду.

«Для мене вони є тими світилами. Так, вони вже пішли, вони вже померли і ми їх поховали, але вони своїм світлом, прикладом надалі освічують дорогу нашого християнського та церковного життя», — мовив на завершення владика Володимир Ковбич.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ