«Наш храм і молитва були місцем миру і сили для звільнення від зла», — о. Петро Креніцький до священників Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії

4 березня 2023, 17:26 81

3 березня в Апостольському екзархаті для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії відбулась онлайн зустріч для душпастирів під назвою «Духовний імпульс». Доповідачами на ній були о. Петро Креніцький, священник, який дев’ять місяців душпастирював у російській окупації, та о. Любомир Яворський, патріарший економ УГКЦ і голова Антикризового центру.

На початку зустрічі владика Богдан Дзюрах звернувся до священнослужителів Апостольського екзархату зі словами вдячності за проведені дні молитви з нагоди роковин вторгнення російських військ в Україну, а також привітав ієреїв, які обходили свої пам’ятні та ювілейні дати.

«Ми сьогодні маємо надзвичайного гостя — свідка місійної праці нашої Церкви і свідка страшної біди, яка впала на наш народ. Він є одним з тих, хто був зі своїми вірними до кінця. Засновував нові громади, виховував нових священників», — сказав владика Богдан, представляючи першого доповідача о. Петра Креніцького.

«Час в окупації — це була для мене сильна школа віри. Я відкрив для себе, як Господь є близько. Він владою своєї любові є дуже близько, і в Ньому я знайшов мою силу. Я був свідком, як окупанти знущаються з людей, як бажання наживи ставало причиною зради і болю. Після таких випадків люди були дуже вимучені, і з ними треба було бути», — поділився своїм душпастирським досвідом в окупації священник з України.

Окрім небезпеки для свого особистого життя і життя цивільного населення о. Петро також назвав небезпеку, яка поглинала кожну людину, а саме — злобу і страх. «Наш храм і молитва були місцем миру і сили для звільнення від зла, яке вдиралося в людей. Церква стала оазисом миру і добра», — поділився священник і засвідчив, що джерелом відновлення сил була щоденна молитва, в якій Господь звільняв і від демона страху.

Потім до духовенства Апостольського екзархату звернувся патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський, який висловив владиці Богдану та усім священникам вдячність за гуманітарну допомогу від парафій з Німеччини та країн Скандинавії, яку отримують постраждалі від війни українці.

«Церква своїм служінням принесла мир у хаос, спричинений війною», — зазначив о. Любомир і представив діючі в Україні соціальні проекти за підтримки Апостольського екзархату. «Кожен проект — це наше сьогодні та наше майбутнє. Це історія нашої Церкви», — підсумував керівник Антикризового центру.

Також священник розповів про перспективи вже діючих проектів для їх реалізації в майбутньому.

У свою чергу владика Богдан, підсумовуючи надану допомогу, подякував кожному священнику за ті зусилля, які були звершені для помочі Україні.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії