Отця Марка Морозовича іменовано митрофорним протоієреєм

13 травня 2023, 15:49 347

У середу, 10 травня, у крайовому соборі Пресвятої родини Вашингтона відбулася архиєрейська Божественна Літургія з Чином іменування митрофорним протоієреєм о. Марка Морозовича, декана богословського факультету Католицького університету Америки.

Отця Марка Морозовича іменовано митрофорним протоієреєм

Богослужіння очолив митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк у співслужінні з єпископом Чиказької єпархії Венедиктом Алексійчуком, єпархом Стемфордським Павлом Хомницьким і єпископом Пармським Богданом Данилом. У Літургії взяли участь: духовенство митрополії, члени родини та друзі о. Марка, парафіяни, президент Католицького університету Америки Пітер Кілпатрік, викладачі і студенти університету.

Декрет іменування о. Марка Морозовича митрофорним протоієреєм

Отець Марко Морозович — уродженець Західної Пенсільванії, американець українського походження, який формувався в лоні Української Католицької Церкви і прийняв покликання до священства в єпархії Святого Йосафата в Пармі. Він служив священником у Піттсбурзі та Батлері, Пенсильванія, перш ніж розпочати докторські студії в Папському східному інституті в Римі, де досліджував Літургію Страсного четверга в Єрусалимі й Константинополі з IV до XIV століть. Він є професором літургіки в Католицькому університеті Америки, а також деканом Школи богослов’я та релігієзнавства.

Чин іменування відбувся під час Малого входу. Владика Павло Хомницький зачитав Декрет Блаженнішого Святослава. Чин звершив єпископ Пармський Богдан Данило. Він надав о. Маркові набедренник (ромбоподібний елемент риз, що символізує духовний меч), золотий нагрудний хрест і мітру, що символізують царство Христа.

У проповіді архиєпископ Борис Ґудзяк наголосив, що слідуючи за своїм покликанням, о. Марко Морозович брав на себе різні обов’язки: як священник, науковець, професор, декан богословського факультету та тимчасовий проректор Католицького університету Америки.

«Отець Марко — літургіст. Його богословська спеціалізація — вивчати, пояснювати, не тільки теоретично, а й практично вчення Церкви, допомагати людям молитися, радіти, звільнятися від тягаря і йти разом», — сказав проповідник. «Бо Літургія — це спільна праця. Дія, коли ми наближаємося до нашого призначення на цій землі».

Він зазначив, що о. Марко Морозович відіграв важливу роль під час візиту папи Івана Павла ІІ в Україну у 2001 році.

Митрополит Борис закінчив словами вдячності та молитви за о. Марка і його родину, студентів і колег, а також за Церкву й університет, яким священник вірно служить стільки років.

Наприкінці Літургії о. Марко подякував усім зібраним і попросив молитися за мир в Україні, особливо за поранених воїнів. «У такі моменти [як урочиста Літургія] ми нагадуємо собі про радість життя, про те, що посеред проблем, посеред викликів і так, навіть посеред війни, ми тримаємося за Христа, який дарує нам свою любов і надію», — зазначив новоіменований митрофорний протоієрей.

за матеріалами Філадельфійської архиєпархії