Папа Франциск: Комунікація має зцілювати рани людства
У посланні з нагоди Всесвітнього дня суспільних комунікацій, опублікованому 24 січня, Папа Франциск наголосив на важливій ролі комунікації в сучасному світі, позначеному викликами дезінформації, поляризації та війни. Святіший Отець звернувся до журналістів і всіх, хто працює у сфері комунікації, із закликом будувати діалог, зцілювати рани і ставати «паломниками надії».
Роззброїти комунікацію
«Надто часто комунікація сьогодні породжує не надію, а страх і відчай, упередження й почуття кривди, фанатизм і навіть ненависть», — пише у посланні Папа Франциск. Він наголошує на необхідності «роззброїти комунікацію», очищуючи її від агресивності та маніпуляцій, адже «применшування дійсності до лозунгів ніколи не приносить позитивних плодів».
Папа закликає протистояти тенденції до «запрограмованого розпорошення уваги», яка, за його словами, підриває здатність людей працювати разом заради спільного блага, слухати одне одного і будувати спільноту.
Комунікація як зцілення ран
Особливу увагу Святіший Отець приділив ролі комунікації у зціленні ран людства:
«Старатися практикувати комунікацію, яка вмітиме лікувати рани нашого людства», — закликає Папа Франциск. Він підкреслює, що справжня комунікація має бути переплетена з лагідністю, близькістю та турботою про ближнього.
«Давати простір довірі серця, яка, немов тендітна, але стійка квітка, не здається в життєвих негодах, а розквітає і росте в найнесподіваніших місцях: в надії матерів, які щодня моляться, щоб їхні діти повернулися з окопів війни; в надії батьків, які мігрують серед тисячі ризиків і перипетій у пошуках кращого майбутнього; в надії дітей, які попри все можуть гратися, всміхатися і вірити в життя навіть серед воєнних руїн і на бідних вулицях фавел», — пише Вселенський Архиєрей.
Місія надії
Папа заохочує журналістів і комунікаторів розповідати історії, «просякнуті надією», і знаходити «крихти добра навіть тоді, коли все здається втраченим». Він пише: «Християнська комунікація повинна бути переплетена з лагідністю, з близькістю: це стиль супутників в дорозі, наслідуючи найбільшого Комунікатора всіх часів, Ісуса з Назарету».
Святіший Отець завершує послання словами: «Бути свідками та промоутерами неворожої комунікації, яка поширює культуру піклування, будує мости та пробивається крізь видимі та невидимі стіни нашого часу».
Департамент інформації УГКЦ