«Слово Боже — живе і діяльне»: Вийшов друком IV том книжки проповідей Глави УГКЦ

3 вересня 2024, 14:00 422

До четвертої книжки «Слово Боже — живе і діяльне» ввійшли проповіді та промови Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, виголошені в неділі та свята літургійного року і з нагоди важливих суспільних чи релігійних подій упродовж 2020–2021 років. Цей період позначений пандемією COVID-19.

Упорядником і богословським редактором цієї книжки є о. Роман Островський, а редактором — п. Ірина Голота. Видання здійснене за підтримки видавництва отців василіан «Місіонер».

IV том книжки продовжує серію збірок проповідей та промов Блаженнішого Святослава і є документом, що дає змогу заглибитися в роздуми і духовні настанови Глави Церкви, відображаючи його пастирське служіння в особливий період сучасної історії.

Під час презентації книжки проповідей у Львові Блаженніший Святослав зазначив, що ніколи не пише проповіді заздалегідь, адже «заготовлене слово є мертвим».

Він також розповів про структуру, за якою будує свої проповіді: «Мої проповіді складаються з трьох основних пунктів, які легко простежити. Перший пункт завжди стосується Бога, описує, яким Він є. Адже Святе Письмо є Божим одкровенням, у якому Бог відкриває себе. Другий пункт — це наша відповідь на Боже слово, на те, що Бог до нас промовив, або те, як ми можемо Йому відповісти. А третій пункт — це адаптація розмови з Богом до конкретних життєвих обставин, адже важливо говорити про реальні проблеми, біди і хвороби, з якими люди стикаються щодня. Це дає змогу слухачам краще розуміти проповідника й уникнути враження, що він є відірваним від життя… Вважаю, що моя проповідь як проголошення Божого слова досягла своєї мети, коли люди зрозуміли ці три пункти», — розповів Глава УГКЦ.

Придбати книжку можна у Церковній крамниці УГКЦ.