Сьогодні в Києві відбудеться презентація книжки «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні»

30 серпня 2024, 13:00 485

У п’ятницю, 30 серпня 2024 року, о 16:00 в митрополичих палатах собору Святої Софії в Києві відбудеться презентація українського перекладу книжки «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні». Видання здійснено із благословення та під патронатом Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, а також з інформаційною підтримкою Державної служби України з етнополітики і свободи совісті.

Оригінал видання, що став результатом зустрічі східних католицьких єпископів Європи у Ватикані 12–14 вересня 2019 року, був опублікований у ватиканському видавництві «Libreria editrice vaticana» 2021 року. Книжку українською мовою видало видавництво «Дух і літера» цього року.

Видання висвітлює особливе завдання Східних Католицьких Церков в екуменічному діалозі, на яке вказує Другий Ватиканський Собор. Книга містить доповіді еклезіологічного, пасторального, духовного та канонічного змісту, представлені на вказаній зустрічі. Зустріч у Ватикані підкреслила важливість різноманітності у християнстві, яка, за словами Папи Франциска до східних католицьких єпископів Європи, «не шкодить єдності, але радше її увиразнює».

Керівник проєкту — о. Андрій Солецький, координатор — Максим Сяркевич, видавець — Костянтин Сігов, перекладач — Мар’яна Прокопович. Блаженніший Святослав наголошує на значущості цієї книжки для розуміння ролі Київського християнства в міжцерковних, зокрема екуменічних, стосунках світового християнства.

Презентацію у прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення».