Три десятиліття добра: «Карітас-Коломия» відзначив 30-річчя

18 вересня 2024, 13:10 47

17 вересня 2024 року відбулося відзначення 30-річчя «Карітас Коломия». Ця подія об’єднала всіх, хто творив історію благодійного фонду. Святкову Літургію в катедральному соборі Преображення Христового в Коломиї очолив владика Василь Івасюк, Коломийський єпарх.

Три десятиліття добра: «Карітас-Коломия» відзначив 30-річчя

Про це йдеться на сайті Коломийської єпархії.

Із єпископом співслужили директор «Карітас-Коломия» о. Сергій Триф’як, патріарший економ о. Любомир Яворський, директор із питань ідентичності КУ о. Андрій Нагірняк, економ Коломийської єпархії о. Віктор Прийдун, синкел у справах духовенства о. Роман Кіцелюк, директори єпархіальних та парафіяльних Карітасів зі всієї України та численне духовенство Коломийської єпархії УГКЦ.

«Сьогодні Коломийська єпархія відзначає 30-річчя „Карітас-Коломия“ і свято рятувальника. Ці дві структури спішать із практичною посильною допомогою людям із потребами. Ці дві структури обʼєднує любов, бо тільки так можна робити людям добро. Люди моляться, працюють, а Бог їхніми руками помножує працю. Завдання єпархіального Карітасу — роздавати любов Христову. Проповідувати заповіді Божі, блаженства і завершення навчання має бути пояснення значення любові. Отже, команда працівників Карітасу мають бути практикуючими християнами. Допомагаючи потребуючим, найперше накорміть людину словом Божим. „Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих“ (Мт. 4, 4)», — мовив під час проповіді владика Василь.

Після Літургії архиєрей нагородив працівників фонду Патріаршими грамотами за їхнє самовіддане служіння. Зокрема, Грамоту від Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава отримали о. Василь Лапчук, заступник директора БФ «Каратіас», п. Наталя Григорчук, керівник Департамнту захисту дітей та сімей, п. Катерина Мазуркевич, керівник Департаменту дистрибуції гуманітарної допомоги, п. Ірина Турянська, керівник Департаменту поселення та харчування, п. Ірина Шелефонтюк, керівник фінансового департаменту, п. Марта Конечна, директор БФ «Будинок Миколая Чернецького», керівник Департаменту здоров’я та домашньої опіки, п. Галина Лущак, директор Католицької школи святого Івана Павла ІІ, та о. Андрій Будзак, директор парафіяльного БФ «Карітас-Надвірна».

«Через діяльність БФ „Карітас-Коломия“ Ви розділяєте місію Церкви та звіщаєте Добру Новину всім, зокрема тим, хто страждає, особливо в час цієї жорстокої війни з російським окупантом. Своїми благими ділами щодо ближніх Ви об’являєте обличчя милостивого Бога в цьому світі, — зазначив Патріарх у Грамоті. — За весь цей труд складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу».

На завершення владика Василь виголосив вітальне слово, у якому зазначив: «Один із головних лозунгів Карітасу в Коломиї — „Разом робимо добрі справи і перемагаємо“. Я щиро захоплююся працею нашого єпархіального фонду. Директор Карітасу отець Сергій Триф’як разом зі своєю командою уважно ставиться до потреб людей, які потребують допомоги. Щоденна праця працівників благодійної організації надає людям крила, щоб вони могли піднятися духом і знайти надію. Це — любов, милосердя і прощення. Любов може бути вищою за закон. Милосердя — вище за право. А прощення може перевершити справедливість. Цієї простої формули достатньо, щоб ніколи не опуститися нижче гідності людини».

У подячному слові о. Сергій Триф’як передовсім звернувся до Бога з подякою за можливість служити. Він висловив глибоку вдячність єпископам за підтримку, а також нашим захисникам Збройних сил України, завдяки яким Карітас може продовжувати свою діяльність навіть у ці складні часи. Отець Сергій також подякував місцевій владі, меценатам, волонтерам і всім, хто протягом 30 років долучався до творення Карітасу.

Після Літургії святкування продовжилося ярмарком, на якому були представлені різноманітні напрями діяльності організації. Також свою продукцію представили підприємці, які змогли розвинути свій бізнес завдяки грантовій підтримці.

Окрім цього, відбувся показ історії «Карітас-Коломия». На карті були представлені основні події і досягнення фонду.