Тривають екологічні місії в Донецькому екзархаті

4 листопада 2023, 10:20 106

Згідно з календарним планом, відбулися чергові екологічні місії на теренах Донецького екзархату УГКЦ. 1 листопада референт Екобюро екзархату о. Михайло Неїжмак із тематичним візитом відвідав с. Чумаки Дніпропетровської області. Візит відбувся з ініціативи місцевого священника новоствореної парафіяльної спільноти «Різдва Пресвятої Богородиці» о. Сергія Підтілова.

Тривають екологічні місії в Донецькому екзархаті

Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Прибувши в населений пункт, о. Михайло мав зустріч у місцевій школі з учнями, батьками та педагогічним колективом. Центральною темою розмови були енергоресурси і їхнє значення в житті людини. Терміни «енергоефективність» та «енергозбереження» все більше стають актуальними під час збройної агресії, коли Україна бореться за своє існування та життя.

«Зрештою, ощадливе використання ресурсів випливає з нашої віри в Бога-Творця, який людям ці ресурси дав у дбайливе користування не лише для власних цілей, а й з думкою про інших. Ми зможемо вповні дбати про природу лише тоді, коли матимемо розуміння своєї життєвої місії, покладеної на всіх нас Творцем», — зазначив екореферент.

Окрім цього, розмовляли про шкоду спалювання опалого листя та трави, вплив на здоров’я, життя і передбачені адміністративні покарання. У подарунок на згадку про візит представника церковної природоохоронної інституції навчальний заклад отримав видання Екобюро: «Абетку енергоефективності», «Екологічний дороговказ» та іншу літературу, а юні вихованці — екозакладки з маленькими порадами для великих змін.

Опісля відбулася зустріч о. Михайла із працівницею старостинського округу, у межах якої екореферент розповів про діяльність, місію та мету Екобюро УГКЦ, місце Церкви у сфері збереження довкілля, здобутки й виклики церковного екослужіння і закликав спільно об’єднати зусилля задля збереження Божого світу.