«Це одна з найпотужніших заяв понтифікату на підтримку України», — Блаженніший Святослав про недільний заклик Папи

16 жовтня 2024, 15:46 50

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав вважає заклик Святішого Отця Франциска припинити вбивства невинних одним із найпотужніших висловлювань понтифікату на підтримку України.

Про це Блаженніший Святослав розповів у коментарі Укрінформу.

«Цієї неділі, 13 жовтня, Папа Франциск зробив одну із найпотужніших заяв свого понтифікату на підтримку України. Після недільної молитви „Ангел Господній“ він чітко і ясно сказав: „Досить вбивати невинних“. Він закликав увесь світ допомогти Україні для того, щоби вороги України не могли досягнути своєї мети — заморозити українців цієї зими через систематичне нищення інфраструктури наших міст і сіл», — сказав Глава УГКЦ.

Читайте також:
«Досить убивати невинних»: Папа Римський закликав припинити обстріли цивільного населення в Україні

За його словами, така заява Святішого Отця багатьох здивувала. «Але весь світ звернув увагу на злочини росії проти України, і всі чітко і ясно зрозуміли, кого Папа мав на увазі», — наголосив Блаженніший Святослав.

Він зазначив, що перед цим, 10 жовтня, мав аудієнцію в Папи Римського.

«Під час цієї аудієнції я намагався розповісти про те, як живе і служить наша Церква українському народу в умовах війни. Я також розповів про гуманітарні виклики, з якими сьогодні стикається українське суспільство, у зв’язку з ситуацією, пов’язаною із наслідками війни, зростанням травми, якої завдає Росія. Зокрема, якраз я говорив про зиму, яка надходить, і про виклики із забезпеченням енергією наших міст і сіл», — сказав Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив, що попросив Святішого Отця зробити відповідну заяву, і Папа відповів на це прохання.

«Мені дуже приємно, що Святіший Отець так відгукнувся на моє прохання, що він так глибоко перейнявся болем і стражданням України, так глибоко емпатично переживає біль нашого народу. Ми просимо Господа Бога і весь світ, який підтримує Україну, щоб якнайшвидше закінчилася ця війна, і зокрема, щоб світ чітко і однозначно засудив злочинця, засудив російського агресора. Ці слова Папи „досить вбивати невинних в Україні“ вже сьогодні стали символом, гаслом, який сьогодні переповідають мільйони людей у цілому світі», — підкреслив Глава УГКЦ.

Читайте також:
Глава УГКЦ зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

Нагадаємо, Папа Франциск під час недільної зустрічі з паломниками закликав до негайного припинення обстрілів цивільної інфраструктури в Україні, що особливо загрожує в умовах наближення зими. Він також звернувся до Пречистої Діви Марії за заступництвом для України та закликав до припинення бойових дій на всіх фронтах Близького Сходу.