У Божих руках наш захист: В УКУ освятили скульптурну композицію на площі Святої Софії-Премудрості Божої

24 червня 2024, 10:29 152

22 червня, у день випускних урочистостей УКУ у храмі Святої Софії-Премудрості Божої відбулася урочиста Літургія. Опісля митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський, президент УКУ, очолив Чин освячення скульптурної композиції на площі перед храмом.

Про це повідомляє пресцентр Українського католицького університету.

Шість скульптур символізують шість жестів, які робить священник, промовляючи молитву на освячення Святих Дарів на Божественній Літургії святого Івана Золотоустого: Ісус «прийняв хліб у свої пречисті і непорочні руки, воздав хвалу і поблагословив, освятив, переломив, дав святим своїм учням, кажучи…».

Отець Назарій Мисяковський освячує скульптуру «Освятив»

«Шість слів: прийняв, воздав хвалу, благословив, освятив, переломив, дав — і шість жестів — це шість етапів нашого життя, бо в Євхаристії хліб і вино перетворюються на Тіло і Кров Ісуса Христа, щоб кожен із нас жив у Христі. Євхаристія відбувається не для того, щоби сталося чудо, а для того, щоби змінювалися ти і я, щоби, приймаючи Боже Тіло та Кров, ми зміцнювалися у своїй тотожності. Ці шість скульптур — шість жестів Ісуса. Хай вони допоможуть нам утвердитися в тому, що Христос нас перетворює», — каже владика Борис Ґудзяк, ідейний натхненник цього проєкту.

Монументальну композицію з каменів створив скульптор Володимир Семків, який працював над проєктом майже 9 років. Під час урочистостей владика Борис вручив мистцеві почесну подяку за втілення цього задуму.

Владика Борис Ґудзяк вручає Подяку скульпторові Володимирові Семківу

Група скульптур утворює символічне просторове коло. Проходячи через руки, відчитуючи смисли, людина повертається на точку, звідки починала — двері храму.

«Головна моя ідея була в тому, щоби створити сучасну композицію на противагу пострадянській монументальній скульптурі. Попри великий розмір самих каменів, я намагався зробити їх камерними, особистими. Хотілося надати їм загадковості, щоб лише наодинці людина могла подумати, почути себе. Для скульптора найбільшою нагородою є те, коли його твір спонукає людину зупинитися і замислитися. Коли я дивлюся, як тут затоптали траву і скільки бігає дітей навколо каменів — розумію, що задум працює», — розповів скульптор Володимир Семків.

Скульптура «Воздав хвалу»

Президент УКУ закликав усіх частіше приходити до каменів, щоб усвідомлювати своє перетворення і шукати відповіді на складні питання: «Коли ми сумніваємося, ким є, то наші спокуси стають складнішими, наша стійкість виявляє тріщини. А коли розуміємо, що ми прийняті й освячені Богом, то можемо свідчити, вистояти, здолати все. Бог хоче, щоб ми стояли рівно і без страху дивилися вперед».

Спільна молитва перед освяченням скульптурної композиції

Скульптура «Благословив»