У Буенос-Айреській єпархії відзначили 100-річчя від дня заснування товариства «Просвіта»

13 серпня 2024, 11:11 143

11 серпня в катедральному соборі Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ у Буенос-Айреській єпархії відбулися святкування, присвячені 100-річчю від дня заснування культурного товариства «Просвіта».

Про це повідомляє пресслужба Буенос-Айреської єпархії Покрову Пресвятої Богородиці.

Урочистості ювілею розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Данило Козлинський. Із ним співслужили священники єпархії та диякон Марк Розіцький.

Святкові заходи при катедральному соборі відвідали президент Світового конгресу українців Павло Ґрод, президент українського конгресового комітету, Почесний консул Андрій Футей і представники канадського Інституту українських студій при Альбертському університеті м. Торонто.

У проповіді єпископ наголосив «на єднанні та міжінституційній праці українських організацій в Аргентині на благо, підтрику та розбудову України».

Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод, звертаючись до української громади, зазначив, що «духовне, громадське та культурне життя повинно починатися та активно розвиватися в Церкві».

«Громада є сильною тоді, коли об’єднана, а цю силу та єдність може гарантувати Церква», — запевнив Павло Ґрод.

Також вірні вшанували пам’ять членів товариства «Просвіта» спільною молитвою під час Панахиди.

Захід супроводжувала капела бандуристів при організації «Просвіта».

Завершилася подія спільним виконанням духовного гімну «Боже, великий, єдиний».