У Дрогобичі видали книжку про духовну семінарію
Книжка «Духовна семінарія у Дрогобичі», яка нещодавно вийшла друком, розкриває історичні обставини й особливості підготовки священнослужителів, починаючи від виходу УГКЦ із підпілля наприкінці 80-х років ХХ століття і дотепер.
Вже стає доброю традицією книжок Дрогобицької духовної семінарії, що за допомогою поміщених у тексті QR-кодів читач має змогу отримати доступ до аудіо- й відеофайлів, розміщених на семінарійних інтернет-ресурсах. Видання багате на кольорові та чорно-білі ілюстрації й орієнтоване на широке коло читачів, які прагнуть краще пізнати історію української Церкви і народу та глибше зрозуміти церковну проблематику.
У вступному слові владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, пише: «Поручаю тобі цю книгу про історію та особливості підготовки священства у Єпархіальній семінарії у м. Дрогобичі. Ця книга важлива тим, що є не лише інформативною, але й дає нагоду поглибити свідомість власної відповідальності за виховання священників Христової Церкви — майбутнього нашої УГКЦ і народу. Ця відповідальність лягає не лише на тих, хто викладає чи працює в семінарійних стінах, але й на всіх, хто духовною і матеріальною підтримкою причиняється до цієї важливої справи».
У цьому виданні представлено зародження й основні етапи історії Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ на тлі подій ширшої церковної історії. Зокрема, в цій частині йдеться про витоки цього навчального закладу, починаючи від XVIІI століття, коли зароджувалася Духовна семінарія Перемишльської єпархії, представлено самбірський етап її функціонування, а також детально розглянуто три етапи розвитку у Дрогобичі.
Довголітній ректор Дрогобицької семінарії о. Мирон Бендик у передмові пише: «Наша духовна семінарія є молодою. Вона з’явилася на світ наприкінці 1980-их рр. майже одночасно з виходом УГКЦ з підпілля та здобуттям Україною незалежності. Ця нова дійсність поставила перед семінарією нові завдання — участі в розбудові Церкви, її поверненні до Києва й охопленні пастирською опікою дітей Церкви в усьому світі».
Книжка, що складається з чотирьох розділів, окрім історії, також розповідає і про те, як відбувається підготовка майбутніх священнослужителів, представляє семінарійні традиції, «малі спільноти» та напрями діяльності. У додатках містяться деякі архівні матеріали, документи і світлини.
Упорядник о. Роман Андрійовський так пояснює мету публікації: «Сподіваємось, що наша книга допоможе читачеві мисленно зануритись у внутрішньосемінарійне життя, відчути атмосферу, в якій виховуються майбутні священнослужителі. У когось (колишніх семінаристів) це розбудить спогади, а хтось, можливо, захоче сам ступити на шлях приготування до священства. У будь-якому разі хотілося б, аби кожен після ознайомлення з інформацією, яка тут міститься, усвідомив важливість такої церковної інституції, як духовна семінарія, і у посильний спосіб підтримував її діяльність».
Книжка «Духовна семінарія у Дрогобичі. Історичні обставини та особливості підготовки духовенства УГКЦ в кін. ХХ — на поч. ХХІ ст.» вийшла у світ у 30-ту річницю заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархіії УГКЦ. І це дуже промовисто, адже семінарія є одним із найяскравіших «камінчиків» серед інших органів і структур, що творять «мозаїку» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Треба зазначити, що у 2023 році виповнюється також 20-та річниця реорганізації з богословського факультету єпархіального Катехитичного інституту Пресвятої Тройці в Духовну семінарію блаженних священномучеників Северина, Якима та Віталія.
Придбати це й інші видання Дрогобицької духовної семінарії можна в ректораті (м. Дрогобич, вул. Д. Галицького, 2) або заповнивши форму за цим покликанням.
З іншими виданнями Дрогобицької духовної семінарії можна ознайомитися за цим покликанням.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами Дрогобицької духовної семінарії