«У храмі ми вчимося того, що означає бути християнином», — владика Богдан Дзюрах у Франкфурті-на-Майні

2 травня 2023, 14:01 107

29 травня апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах завітав до персональної парафії Блаженного священномученика Климентія з Унева у Франкфурті-на-Майні. Цього дня єпископ молився з вірними Акафіст до блаженного покровителя парафії, а також після молитви люди мали можливість поспілкуватися з архиєреєм на духовні теми.

Наступного дня з нагоди храмового празника владика Богдан очолив Архиєрейську Божественну Літургію. У проповіді єпископ крізь призму постаті блаженного священномученика Климентія представив подвиг віри, який чинять християни, щоденно сповідуючи Христа. А також подвиг віри блаженних Української Греко-Католицької Церкви, який ті вчинили, зазнаючи переслідувань.

«Вони сьогодні є між нами і єднаються в молитві прослави. Дякуємо Богові за те, що наш народ вистояв великі випробування в минулому столітті й ми є свідками великої Божої сили. Ці мученики нашої Церкви йшли на подвиг зі словами на устах: „Вірую та ісповідую“», — сказав проповідник.

Звертаючись до присутніх у храмі, владика Богдан подякував їм за те, що вони зберегли віру та сповідують її, не соромлячись ходити до храму й вести зі собою своїх дітей, навчаючи їх Божої науки і християнського життя.

Говорячи про служіння потребуючим, владика звернувся до присутніх із закликом до солідарності та милосердя, особливо в теперішній час, коли в пошуках порятунку до Німеччини приїжджають українці, які втікають від війни.

«Папа Бенедикт ХVI назвав трьома колонами Церкви керигму, молитву та дияконію, яка є служінням милосердної любові потребуючим, називаючи Церкву великою Божою родиною, де не повинно бути жодної людини, котра терпить якийсь нестаток», — мовив апостольський екзарх.

«Ваш прихід сюди є виявом не тільки вашої віри, але й відповіддю віри. Нехай святий Климентій супроводжує вас на шляху віри. Пам’ятайте, віра в серці зростає, якщо людина нею ділиться. Не соромтеся визнавати себе християнами. Тоді Боже благословення чуватиме над вами. І тоді про вашу спільноту можна буде сказати, що вона є спільнотою не просто охрещених, а справжніх християн, де є життя і буде рости слово Боже», — сказав на закінчення владика Богдан.

Після Літургії була святкова трапеза і спілкування єпископа з парафіяльною громадою.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії