У Крилосі завершився ювілейний духовно-екологічний табір «Метаноя»

19 серпня 2024, 18:47 25

З 7 по 14 серпня у Крилосі проходив духовно-екологічний табір «Метаноя» для понад сотні дітей віком від 8 до 16 років. Табір, організатором котрого ось уже 10 рік поспіль є Бюро УГКЦ із питань екології разом із командою креативних аніматорів, проходив під патронатом праведного митрополита Андрея Шептицького, який свого часу наголосив, що «християнське виховання є більшим добром, ніж усе добро світу».

У Крилосі завершився ювілейний духовно-екологічний табір «Метаноя»

Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської архиєпархії.

Особлива увага табору була приділена плеканню духовних, екологічних і патріотичних цінностей, які є невід’ємними складовими формування кожного українця-християнина.

Духовний супровід табору здійснював референт Екобюро в Івано-Франківській архиєпархії та священник парафії Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайло Дзуль.

Кожен таборовий день розпочинався з Божественної Літургії, під час якої діти приступали до Святих Таїнств Сповіді та Пресвятої Євхаристії, роздумували над євангельськими читаннями. Окрім цього, щодня діти разом молилися молебень у наміренні за перемогу українського народу.

У програмі були катехизації, ігри, пісні і банси, творчі завдання і квести, похід на річку і нічні чування. Учасники табору провадили молитву на вервиці в межах ініціативи «Вервиця єднає», яка щоденно проходить із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та єднає українців усього світу.

«Перебуваючи на свіжому повітрі в гарному товаристві, діти зуміли відірватися від ґаджетів, по-справжньому побачити й оцінити ту красу, яка їх оточує й серед якої вони живуть, та могли подякувати Творцеві за нерукотворні краєвиди, а предкам — за історичну спадщину», — ділиться враженнями о. Михайло.

Протягом цих восьми днів діти також поглиблювали свої екологічні знання, сортуючи відходи, прибираючи забруднені локації, беручи участь у тематичних іграх. Окрім цього, старші учасники ділилися своїм екодосвідом із молодшими через авторські молитви та таборові проморолики.

Приємним сюрпризом для таборовиків була зустріч із духівниками й аніматорами, які долучалися до організації таборів попередніх років.

На згадку про «Метаною» кожна дитина отримала таборову футболку й Екологічний декалог Блаженнішого Святослава.