У львівському Центрі легеневого здоров’я освятили каплицю блаженного Миколая Чарнецького
У вівторок, 27 червня, у Львові, на території Центру легеневого здоров’я, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк освятив новозбудовану каплицю Блаженного Миколая Чарнецького.
Наріжний камінь під каплицю освятили минулого року. Як зазначають у Центрі легеневого здоров’я, завдяки зусиллям генерального директора, адміністрації, колективу, капелана лікарні о. Івана Соколовського, а також небайдужих людей, з’явилося місце для зустрічі з Господом, спільної молитви та подяки Творцеві. У цьому храмі медики, пацієнти та їхні близькі знаходитимуть душевний спокій у молитві.
У проповіді митрополит закликав відвідувати каплицю, молитися до блаженного Миколая Чарнецького, просити за його посередництвом у Бога миру та здоров’я.
«Збудована каплиця сприяє молитві, проповідуванню слова Божого. Тут приноситиметься безкровна жертва хліба та вина, буде добра нагода сповідатися, єднатися з Богом та причащатися. Людина потребує Бога, бо прямує у вічність, посідає духа, якого для неї створив Господь!» — сказав митрополит Ігор.
Львівський митрополит відзначив, що саме 27 червня УГКЦ ушановує блаженних, які служили людям, подібно, як це роблять лікарі, вчителі та багато інших.
«Згадуємо про єпископів, священників, ченців, черниць і мирян, яких папа, уже святий Іван Павло ΙΙ, проголосив у 2001 році блаженними. Серед них блаженний єпископ Микола Чарнецький, чиїм іменем названа ця каплиця. Цей блаженний ― виходець з Івано-Франківщини, народився у селянській сім’ї. Здобув добру освіту, став священником, прийняв чернечий стан, згодом був висвячений на єпископа. Служив Богові та людям! Несправедливо арештований радянським злочинним урядом у 1945 році. Був допитуваний, катований, загалом 600 годин тривали його допити. Відбував покарання у різних місцях колишнього союзу. Важко захворів, був звільнений, щоб не померти в каральному таборі. Помер у Львові 2 квітня 1959 року у своєму помешканні на вулиці Вечірній», — розповів архиєрей.
«Приходьте сюди, у каплицю, моліться, випрошуйте в Господа закінчення війни та доброї долі нашому народові. Цей блаженний пережив дві війни, не нарікав, спокійно прийняв дійсність і так свідчив свою відданість Богові. Молімося до цього святителя, щоби він виблагав у Господа закінчення цієї лютої війни», — закликав митрополит Ігор.
На завершення Архиєрейської Літургії та урочистостей владика вручив ініціаторові побудови святині, генеральному директору лікарні Любомирові Раку грамоту за жертовність і благодійність, а також автентичне свідоцтво, що посвідчує назву на честь священномученика Миколая Чарнецького новозбудованого храму.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ