У молитві за жертв ядерних бомбардувань у Японії, під час якої вшанували і жертв війни в Україні, взяв участь священник УГКЦ
У понеділок, 8 серпня, у м. Нагасакі (Японія) провели спільну молитву за мир, під час якої вшанували жертв ядерних бомбардувань Хіросіми і Нагасакі, а також жертв війни в Україні. Участь у заході взяли представники міст з усього світу, які в різний історичний період потерпіли бомбардування: Герніки (Іспанія), Хіросіми (Японія), Нью-Йорка (США), а також України, міста якої продовжує бомбардувати росія. Зі Славутича через відеозв’язок у молитві єднався священник Київської архиєпархії УГКЦ Юрій Логаза.
Молитовний захід, у центрі уваги якого цього року було вторгнення росії в Україну і загроза повторного використання ядерної зброї, провели в Нагасакі, у парку Миру, вже 50-й раз.
З огляду на війну росії проти України, учасники спільної молитви за жертв ядерних бомбардувань помолилися також за всіх жертв війни в Україні, за її якнайшвидше закінчення і за мир у світі.
Отець Юрій Логаза, настоятель парафії на честь ікони Матері Божої «Неустанної Помочі» УГКЦ у Славутичі та військовий капелан військової частини 3042 Національної гвардії України, у своєму слові розповів про біль України, спричинений війною росії, що триває, і наголосив, що Україна особливо розуміє біль Японії. «Понад 30 років тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Ця рана ще не встигла загоїтися, як росія розпочала повномасштабне вторгнення. Вже в перший день війни була окупована Чорнобильська станція, яку охороняли понад 160 українських військових. Сьогодні всі вони перебувають у полоні російського агресора», — зазначив священник. Отець Юрій просив усіх присутніх про молитву за український народ, який переживає зараз складний час війни.
Цього ж дня у Нагасакі відбулася виставка «малюнків миру», які передали діти з іспанської Герніки, японської Хіросіми, американського Нью-Йорка й українських Києва і Славутича.
Довідка
Наприкінці Другої світової війни збройні сили США здійснили ядерні атаки на японські міста Хіросіма і Нагасакі. 6 серпня 1945 року атомна бомба «Малюк» була скинута на Хіросіму, а 9 серпня «Товстун» — на Нагасакі. Це — єдині випадки використання ядерної зброї проти цивільного населення.
З цього часу в Нагасакі й інших містах проводять багато різних заходів, спрямованих на досягнення миру у світі та відвернення загрози повторного застосування ядерної зброї. Їхнє гасло «Нагасакі має бути останнім бомбардованим ядерною зброєю містом» разом із Хіросімою. Одне з типових заходів — «Молитовне вшанування жертв атомного бомбардування Нагасакі».
Департамент інформації УГКЦза матеріалами пресслужби Київської архиєпархії