У Німеччині Орденом святого Пантелеймона нагородили лікарів, які допомагають Україні
Нещодавно в Університетській лікарні Шлезвіг-Гольштейн (UKSH) м. Любек нагородили Орденом святого Пантелеймона медпрацівників, які допомагають Україні.
Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії.
Участь у церемонії нагородження взяли апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах, д-р Ірина Тибінка, Генеральний консул України, Ростислав Сукенник, голова Дахового об’єднання українських організацій Німеччини, та д-р Оксана Улан, голова Товариства українських лікарів у Німеччині, Фрідеріка Кампшулте з Міністерства загальної та професійної освіти, науки, досліджень і культури, а також проф. Габріеле Гіллессен-Кейсбах, виконувач обов’язків президента Університету Любека. Церемонію нагородження здійснив голова Всесвітньої федерації українських лікарських товариств проф. Андрій Базилевич.
Захід розпочався із хвилини мовчання за жертвами війни.
Звертаючись до медиків, владика Богдан Дзюрах зазначив, що Орденом святого Пантелеймона нагороджуються лікарі, які не на словах, а на ділі виявляють перед усім світом найвищий ступінь людяності, солідарності та любові.
Удостоєний Ордена святого Пантелеймона почесний професор Йєнс Шольц висловив слова вдячності та засвідчив підтримку українців.
«Ми хочемо продемонструвати солідарність і дружбу серед жахів війни. Наша клініка твердо стоїть на боці України та й надалі робитиме свій внесок у створення надії та кращого майбутнього. Я дякую працівникам, лікарям, медсестрам та багатьом іншим особам і компаніям, які зробили це можливим — вони підтримали нашу акцію „УКШГ допомагає Україні“, що є приводом для нашої сьогоднішньої особливої зустрічі», — зазначив професор.
Також був відзначений грамотою за підтримку в координації кампанії допомоги «УКШГ допомагає Україні» старший лікар кафедри хірургії Любекського університету проф., д-р Григорій Лапшин.
Варто додати, що Університетська клініка відразу після російського вторгнення створила фонд пожертв у розмірі 50 тис. євро на ліки та медичні матеріали та розпочала акцію допомоги «УКШГ допомагає Україні». Численні організації, компанії, асоціації та фонди, а також приватні особи приєдналися до ініціативи через Асоціацію друзів та підтримки університету. На сьогодні загальна сума допомоги становить близько 7,4 млн євро. Загальна сума складається з майже 1,9 млн євро 3 264 індивідуальних та колективних пожертв і близько 5,5 млн євро 47 індивідуальним пожертвам у натуральній формі.
Крім того, у Кілі та Любеку опікуються 7 500 українських біженців і постраждалих від війни. А ще 61 особа з України знайшла нове професійне майбутнє як медсестри в клініці університету та отримали найкращу підтримку для своїх сімей і родичів завдяки фахівцям з інтеграції УКШГ.
УКШГ із 2014 року має тісне науково-медичне партнерство з багатьма українськими клініками та університетами.
Департамент інформації УГКЦ