У Новиці відбувся З’їзд молодіжних спільнот УГКЦ Польщі

16 жовтня 2024, 16:27 10

З 11 по 13 жовтня 2024 року в лемківському селі Новиця (Польща) відбувався З’їзд молодіжних спільнот УГКЦ Польщі під гаслом «Долаючи відстань, що розділяє нас 3.0». З’їзд об’єднав молодь із Перемишля, Любліна, Варшави, Кракова, Вроцлава й інших міст. Учасники мали змогу поділитися досвідом, спільно помолитися та послухати доповіді спікерів.

У Новиці відбувся З’їзд молодіжних спільнот УГКЦ Польщі

Про це повідомляє пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

З’їзд молодіжних спільнот УГКЦ Польщі розпочався зі знайомства через онлайн-квіз, який провела Лілія Голубець із Любліна. У форматі вікторини учасники ознайомилися зі спільнотами, представленими на заході, як-от «Обнова», «На даху», «Темпус», «Дім» та «На глибині».

Наступного дня учасники взяли участь у Літургії, яку очолив о. Роман Коцуровський. Відтак розпочалася серія доповідей. Спікери о. Віталій Бойко та о. Сергій Гончаров (падре Серж) обговорили основи побудови спільноти, їхні труднощі та основні елементи успішної діяльності.

Отець Сергій під час доповіді наголосив на п’яти головних елементах спільноти: керигма, соціальні зв’язки, катехиза, Літургія та служіння.

Марія Захарко зі Львова поділилася досвідом як член спільноти «Cursillo», що має свої філії в багатьох країнах світу.

Після обіду учасники вирушили на екскурсію місцевими ландшафтами, зокрема відвідали Дім ікон. Під час прогулянки молодь обмінювалася досвідом діяльності своїх спільнот.

Опісля відбулося ділення спільнот, де кожна розповіла про свої досягнення та плани на майбутнє. Зокрема, о. Іван Піпка розповів історію Сарепти та значення молодіжних спільнот у Польщі.

День завершився вечірньою молитвою та концертною програмою гурту «Vox Dei», що створило атмосферу єдності й духовності.

Останній день з’їзду розпочався з Літургії в місцевій церкві, після якої учасники обговорили плани на наступний рік. Пропозиції й ідеї свідчили про активну позицію молоді та її бажання бути частиною церковного життя.