У Парижі відбувся ХІІ Собор і відзначення 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого
У четвер, 26 січня, пообіді в Парижі розпочався XII Собор єпархії Святого Володимира Великого, на який зʼїхалося близько 100 делегатів і гостей не лише з пʼяти країн єпархії, а й зі сусідніх до неї.
Серед гостей були: владика Богдан Дзюрах, екзарх Німеччини та країн Скандинавії, о. Андрій Химчук, канцлер екзархату, о. Теодосій Грень, ЧСВВ, протосинкел екзархату Італії, владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, що прибув разом із двома священниками — о. Володимиром Кланічкою і о. Василем Харуком, та п. Мартою Рубель, керівницею центру соціального служіння Філадельфійської архиєпархії, о. Давид Сеник з єпархії Пресвятої Родини в Лондоні, архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко з Харкова, отці єзуїти Маттіас та Андрей з Чентро Алетті, що в Римі.
Собор розпочався з Божественної Літургії, у часі якої владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії, привітав гостей і делегатів. Наприкінці Богослужіння канцлер єпархії о. Юрій Лещинський зачитав декрет про початок зустрічі.
Молитва плавно перейшла в першу зустріч, яка почалася зі слова владики Гліба. Він привітав гостей та делегатів, представив і пояснив тему й перебіг Собору.
«Ми хочемо зосередитися на тому, що в найближчому році буде для нас пріоритетним. Розглядатимемо його теми на двох рівнях: парафіяльному та єпархіяльному, щоби виробити стратегію на 2023 рік».
Після вступу владики кожен із присутніх священників представив себе та делегатів від своїх парафій і душпастирств, після чого присутні мали нагоду послухати вступне духовне слово владики Ігоря Ісіченка на тему «Стратегічне планування в єпархії як розпізнання Божого промислу щодо неї».
Другий день Собору розпочався вранці з короткої молитви, після чого відбулося перше Соборове засідання, що стосувалося стратегічного планування на єпархіальному рівні та викликів для нашої Церкви в Європі сьогодні. На початку засідання о. Іван Данчевський у світлі війни в Україні поділився із присутніми деталями допомоги парафій біженцям та Україні за останній рік. Опісля відбулося три дискусії. Перша стосувалася війни росії проти України та політики Ватикану щодо цієї агресії. Модератором дискусії став о. Назарій Заторський. Друга, яку модерував о. Михайло Романюк, стосувалася допомоги біженцям: вдовам, сиротам, психічно й фізично зраненим особам. Після перерви на каву присутні також мали можливість подискутувати щодо того, як відповідати на кризи в церковному середовищі. Дискусію модерував о. Іван Дуфанець.
Завершив перший модуль Собору митрополит Борис Ґудзяк, який поділився із присутніми роздумами на тему «Стратегічне планування у надії, до якої кличе нас Господь попри всі наші виклики».
Пообідня програма була не менш насиченою та складалася з двох частин.
Перша частина стосувалася стратегічного планування на 2023 рік на парафіяльному рівні. Отець Ігор Ранця, протосинкел єпархії, та о. Юрій Лещинський, канцлер, розпочали засідання, представивши попередні ідеї парафіяльного планування праці на поточний рік. Опісля представники кількох парафії з усіх країн єпархії мали змогу поділитися ідеями, опрацьованими на місцях у процесі підготовки до Собору. Внаслідок дискусії були прийняті пропозиції та внесені до кінцевої резолюції.
Друга частина концентрувалася на перспективі роботи комісій на 2023 рік. Після введення в тему від представника курії делегати були поділені на робочі групи по комісіях, у яких обговорювали та напрацьовували ідеї для втілення комісіями в цьому році. Після дискусій у групах відбулося представлення ідей та планів.
Варто зазначити, що важливий внесок у дискусії та цінний погляд із боку внесли гості зі сусідніх та позаокеанських єпархії та екзархатів, що також активно взяли участь у програмі Собору.
Другий день Собору завершився Богослужінням у катедрі Святого Володимира Великого в Парижі, яке очолив владика Ігор Ісіченко.
Третій та завершальний день Собору відбувся у поєднанні з відзначенням 10-річчя єпархії Святого Володимира Великого в Парижі.
Перед святковою Божественною Літургією відбулося останнє засідання Собору під проводом канцлера єпархії о. Юрія Лещинського, під час якого зачитали і делегати проголосували та прийняли резолюцію ХІІ Собору єпархії Святого Володимира Великого. Цим Собор було завершено і розпочалося відзначення річниці.
На початку Божественної Літургії о. Іван Данчевський, синкел для духовенства Бельгії, зачитав привітання для єпархії Блаженнішого Святослава, після чого вітальні слова пролунали з уст владики Бориса Ґудзяка та папського нунція у Франції Челестіно Мільйоре. Богослужіння очолив перший єпарх єпархії Святого Володимира, митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, у співслужінні з монсеньйором Челестіно, екзархом Німеччини та Скандинавії владикою Богданом Дзюрахом, апостольським адміністратором Паризької єпархії владикою Глібом Лончиною, архиєпископом-емеритом владикою Ігорем Ісіченко, директором фундації «Справа Сходу» монсеньйором Паскалем Гольнішем, секретарем Конференції Єпископів Франції о. Хью де Воймоном та близько 35 священниками з країн єпархії та з-поза її меж.
Після Літургії делегати мали змогу бути учасниками конференції, присвяченої ювілею, яку розпочав диякон Дідьє Ранс із презентації своєї книги «Католики України: країна, Церква та послання». Після цього о. Руслан Піх, ЗНІ, ознайомив присутніх з історією місії та екзархату УГКЦ у Франції крізь призму постатей отців і владик редемптористів, а с. Давида Федан поділилася історією 75-річного служіння сестер на теренах єпархії. Сиголен Миколенко, керівниця Єпископського бюро, поділилася досвідом та роздумами про єпархію. Завершив конференцію владика Ігор Ісіченко, який представив свій погляд на місію Паризької єпархії в умовах війни, асиміляції та секуляризації.
Закінчилася подія частунком, після якого делегати та гості розʼїхалися по домівках.
Департамент інформації УГКЦза матеріалами служби комунікації єпархії Святого Володимира в Парижі