У Сокальсько-Жовківській єпархії провели вишкіл екологічних супергероїв

5 серпня 2024, 17:57 59

Від 29 липня до 2 серпня в парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці с. Зубків Сокальсько-Жовківської єпархії проходив літній табор «Веселі канікули з Богом».

У Сокальсько-Жовківській єпархії провели вишкіл екологічних супергероїв

Про це повідомляє інформаційний відділ Бюро УГКЦ з питань екології.

Протягом табору діти не лише активно відпочивали, а й молилися та навчалися християнських правд віри, а також роздумували про цінність довколишнього світу, який подарував нам Творець і про нашу місію плекання любові до створіння. «Гармонія — це те слово, яке дає нам відчуття щастя і радість від наших дій стосовно Бога, ближніх та всієї створеної Богом природи», — зазначив у своїх науках отець о. Тарас Данчук, екореферент Червоноградського деканату.

Особливим виявився завершальний день табору, який пройшов під гаслом «Врятуй світ» й під час якого діти вчилися бути супергероями з порятунку Божого створіння. Як зазвичай, цей день розпочали з Божественної Літургії, опісля мали екологічну катехизу про важливість правильного сортування твердих побутових відходів і навчалися бути супергероями в малих речах, зокрема ж дотримуватися чистоти у своїй кімнаті, будинку, подвір’ї, селі, районі. «Важливо сфокусуватися на таких „малих речах, адже саме завдяки їм можна плекати сталу культуру поведінки й здобувати значні результати, — переконаний отець Тарас, — натомість з „малого сміття“ формується „культура відходів“, яка не лише продукує гори сміття, а й несе в собі загрозу для всієї планети“».

Увага учасників табору була сфокусована на небезпеці споживацького способу життя та значенні чесноти поміркованості для майбутнього світу. В ігровій формі навчалися екологічної дияконії, зокрема сортуванню відходів.

«Цей екологічний день став для дітей новим і чистим етапом у їхньому житті, а також у житті усієї парафії», — зазначають організатори табору.