Українська Греко-Католицька Церква долучиться до подолання енергетичних викликів
Вишкіл на тему «Енергетичне виживання» був покладений в основу роботи третьої квартальної зустрічі єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, яка відбулася 6–7 вересня в м. Івано-Франківську.
Тренінг, до якого долучилися також деканальні душпастирі-екологи Івано-Франківської архиєпархії, був організований Екобюро УГКЦ спільно з Університетом Короля Данила та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися п. Михайло Косьмій, перший проректор Університету Короля Данила, та п. Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, який передав благословення Блаженішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви і в особливий спосіб акцентував: «Енергія — це нині для нас не просто надзвичайно важливий, коштовний і дефіцитний ресурс, а й безцінний дар Творця, що спонукає кожного до відповідальності й бережливого використання її. Окрім того, для віруючих людей, а особливо для нас, душпастирів-екологів, питання енергоефективності та заощадження природних ресурсів є свідченням віри в Бога — Творця і Спасителя».
6 вересня на порядку денному були ключові критерії енергоефективності та заощадження природних ресурсів; питання жорстких та м’яких заходів з енергоефективності, обліку і моніторингу енергоресурсів, енергетичного комфорту вдома та на роботі; теорія та практика енергозбереження в тріаді «утеплення — опалення — вентиляція».
Команда тренерів-доповідачів у складі Максима Карпаша, Андрія Яворського та Віталія Циха поділилися зі священниками своїми знаннями та багатим досвідом у сфері енергоефективності та збереження природних ресурсів, які є особливо цінними в контексті енергетичних викликів війни і дефіциту ресурсів, необхідних для забезпечення теплом під час опалювального сезону.
7 вересня єпархіальним та екзархальним референтам Бюро УГКЦ з питань екології було презентовано досвід служіння у сфері підвищення енергоефективності в Українській Греко-Католицькій Церкві, зокрема у сфері проведення енергетичних аудитів храмів та різноманітних церковних об’єктів.
У серці другого дня зустрічі стояло питання підготовки до проведення вже традиційних щорічних екологічних місій, які проходять в часі створіння (1/14 вересня — 4/17 жовтня), які цього року будуть присвячені темі підвищення енергоефективності та заощадження природних ресурсів.