Українські єпископи звернулися до Папи Франциска під час формаційного курсу для нових єпископів
19 вересня 2024 року, перебуваючи на формаційному курсі для молодих єпископів у Ватикані, під час традиційної зустрічі з намісником апостола Петра семеро владик з України та двоє владик із Канади звернулися до Папи Франциска з коротким словом.
«Я — єпископ Максим Рябуха, який прибув з України, з Донецька. Зі мною присутні шість нових єпископів з України та двоє єпископів із Канади», — такими словами розпочав звернення до Святішого Отця Франциска від імені українських ієрархів владика Максим.
Передовсім єпископ висловив вдячність за чисельність присутніх владик Української Греко-Католицької Церкви. «Прагнемо подякувати за те, що нас сьогодні тут так багато. Це — знак надії, який Церква дарує у ці настільки важкі роки. Наш народ його відчуває та сприймає. І також дякую за цей знак життя. Адже, будучи молодими, ми перебуваємо між людьми, не маючи перешкод чи труднощів у спілкуванні. До прикладу, цього року мені довелося проїхати близько 100 тисяч кілометрів, щоби віднайти і відвідати людей, парафії, спільноти — всіх тих, чий голос сьогодні представляю», — мовив він.
«З іншої сторони, також і ми приносимо сюди свідчення життя», — продовжив єпископ-помічник із Донецька. «Ви багато говорите про Україну, за що сердечно дякуємо. Бо Ви є одним із небагатьох голосів, до якого дослухається міжнародна спільнота. Дякую за всі Ваші старання, які здійснюєте словесно, а також за ті, які робите в тиші, зокрема зусилля щодо звільнення багатьох наших полонених. Серед останніх із них були двоє звільнених отців редемптористів, які також особисто просили передати вам свої слова вдячності», — зазначив архиєрей.
За словами владики Максима, в Україні зараз дуже складна ситуація, але серед усіх життєвих драм Церква продовжує жити. «Я прибув із прифронтової території і не відчуваю, що люди сьогодні втрачають віру в Бога. Навпаки, багато шукають Його. Це — момент, у якому багато людей ставлять питання сенсу, тож присутність віри і Церкви стає для них величезною підтримкою», — поділився свідченням єпископ.
Далі українські єпископи піднесли Папі Францискові кілька дарунків. Першим із них стала ікона Зарваницької Божої Матері з відомого відпустового місця.
«Я — єпископ Теодор, що прибув із Мукачевого. Це — ікона, яку один із наших капеланів віднайшов у зруйнованій ракетним обстрілом хаті. І сьогодні ми привезли її сюди, у домівку всіх католиків», — представив дарунок владика Теодор Мацапула, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії.
«Додам лише одну річ: щоразу, коли Ваша Святість закликає до молитви всю Католицьку Церкву, усі ми тут присутні відчуваємо величезну Божу допомогу в боротьбі зі злом», — мовив на завершення владика Максим.
Нагадаємо, що 267 новопризначених єпископів, — майже всі висвячені минулого року, — з 5 континентів зібралися в Римі, щоб від 15 до 22 вересня брати участь у спеціальних навчальних курсах, запропонованих їм різними дикастеріями Святого Престолу. «Вереснева зустріч», яка вже стала традиційною у програмуванні діяльності Римської курії, цього року набуває безпрецедентного значення — вперше значну частину робочих сесій у Папському університеті «Урбаніана» спільно переживають як єпископи, що беруть участь у курсі, організованому Дикастерією євангелізації (Секція першої євангелізації та нових партикулярних Церков), так і ті, що беруть участь в аналогічному навчальному курсі, організованому Дикастерією у справах єпископату.
Зокрема, у курсі, організованому Дикастерією євангелізації, беруть участь 114 єпископів, а в курсі, організованому Дикастерією у справах єпископів, — 153 учасники. Серед них також 25 єпископів східного обряду (до компетенції Дикастерії належать Східні Церкви) та 5 нововисвячених єпископів, які працюють у Римській курії.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ