V Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes» відбувся у Дрогобичі
19 листопада в катедральному храмі Пресвятої Тройці у Дрогобичі пройшов V Фестиваль семінарійних хорів «Ad fontes» («До джерел»). Цього року з нагоди 1035-річчя Володимирового Хрещення України-Руси та 30-річчя Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ його організувала Дрогобицька духовна семінарія.
Про це повідомляють на сайті Дрогобицької духовної семінарії.
Участь у фестивалі взяли хори Київської духовної семінарії (керівник — бр. Андрій Тимчук), Ужгородської (керівник — о. Василь Голодняк), Львівської (керівник — п. Богдан Притула), Тернопільської (керівник — п. Оксана Шуфліта), Дрогобицької (керівник — о. Андрій Бунь), Рівненської семінарії ПЦУ (керівник — п. Ірина Пасічник) та Василіанського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа-Велямина Рутського (керівник — п. Степан Дольний).
До безпосереднього початку фестивалю у неділю зранку хори-учасники супроводжували співом Божественні Літургії у храмах м. Дрогобича: храм Стрітення Господнього зустрічав Київську семінарію, катедральний храм Пресвятої Тройці — Ужгородську, храм Свящмученика Йосафата — Львівську, храм Різдва Івана Хрестителя — Тернопільську, храм Воскресіння ГНІХ — Дрогобицьку, чоловічий монастир Різдва Івана Хрестителя ПЦУ — Рівненську семінарію ПЦУ, храм Святих апостолів Петра і Павла — монаший хор із Брюховичів.
Відтак о 14:30 у храмі Пресвятої Тройці почалася концертна програма фестивалю. Репертуар хорів складав два духовні твори та один народний.
«Ми безмежно дякуємо Богові, що посилає нашому народові священників. Семінаристи — це майбутнє нашої Церкви і нашого народу. Сама назва фестивалю „Ad fontes“, що означає „Йти до джерел“, — дуже актуальний заклик для всього нашого народу, який сьогодні виборює свою свободу і духовну й національну ідентичність, справді йти до тих основ, до джерел — як духовних, так і національних», — зазначив у вступному слові владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.
Пряму траснляцію фестивалю проводив медіацентр Самбірсько-Дрогобицької єпархії «Благовість».
Після виступів ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик передав естафету проведення фестивалю Василіанському інституту філософсько-богословських студій. «Коли у святого Івана Павла ІІ запитували, що для його польського народу є духовною культурою, він згадував Другу світову війну і нацистів, які тоді повністю окупували його країну. Саме завдяки духовній культурі народу, вважав він, його народ не здався, не зламався, не став пригніченим народом, — зазначив о. Мирон Бендик. — Ми змогли в цьому пересвідчитися. Ви самі почули, яка культура в народу! А народ, який має духовну культуру, який так глибоко сприймає Бога і Богородицю, є незнищенним».
Отець Андрій Побігущий, автор ідеї «Ad fontes» та його співзасновник, висловив очікування щодо майбутнього фестивалю: «Про що ти думаєш, це ти і притягуєш. Тому хочу, щоб ми зараз думали про великий ювілей, який відбудеться у 10-ту річницю фестивалю „Ad fontes“, а саме про його проведення у Софіївському соборі міста Києва. Мріймо, працюймо, єднаймося, бо ми — єдине Тіло Христове, яке трудиться для майбутнього українського народу».
На завершення усі хори-учасники помолилися за Україну «Боже, великий, єдиний» із диригуванням керівника хору Львівської семінарії п. Богдана Притули.
Довідка
«Ad fontes» (з лат. «До джерел») — фестиваль семінарійних хорів, метою якого є прослава Бога в піснеспівах, що демонстують багату літургійну традицію Церков-спадкоємниць Володимирового хрищення. Участь у заході беруть винятково хорові колективи, співці яких готуються до священства і є представниками духовних навчальних закладів. Ця традиція започаткована при Львівській духовній семінарії Святого Духа у 2019 році.
Департамент інформації УГКЦ,відео — медіацентр Самбірсько-Дрогобицької єпархії «Благовість»,
фото — Сніжана Щур