В Івано-Франківську відбулося освячення оновленого храму та нового престолу

8 липня 2024, 13:03 821

7 липня на парафії Матері Божої Неустанної Помочі м. Івано-Франківськ відбулася урочиста подія — освячення оновленого храму та нового престолу. Святкові моління із благословення архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина очолив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії, у співслужінні з владикою Михайлом Бубнієм, екзархом Одеським.

В Івано-Франківську відбулося освячення оновленого храму та нового престолу

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії.

На святкові Богослужіння чисельно зібралася парафіяльна спільнота, молодь, діти й духовенство, а також представники влади.

Владика Богдан Дзюрах у співслужінні із владикою Михайлом Бубнієм і священнослужителями звершив Чин освячення відреставрованого храму й новоспорудженого престолу.

Згідно з обрядом, єпископ спільно з душпастирями обмив престіл джерельною водою, добірним вином і рожевою водою, а згодом помазав його святим миром. Пізніше відбулася процесійна хода довкола святині з мощами святих.

Після цього владика Богдан заклав усередину престолу мощі блаженного священномученика Миколая Чарнецького й залив їх розплавленим воском. Пізніше жертовник вбрали в обруси, а увінчав святу трапезу кивот, де перебуває Господь наш Ісус Христос, утаєний у Пресвятій Євхаристії. Відтак єпископи помазали святим миром стіни й ікони храму зсередини.

Звертаючись до вірних із проповіддю, владика Богдан найперше роздумував над подією освячення храму й престолу: «Сьогодні ми є свідками знаменної події, яка довершується над цією святинею, проте матиме благодатний вплив на духовність кожного з нас. Освячення, оновлення храму пригадує нам наше християнське покликання до нового життя у Христі Ісусі. Бо в Хрещенні ми були освячені Святим Духом та стали храмом Святого Духа, живою святинею живого Бога. Тому й каже святий Павло: „Хіба не знаєте, що ви храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває? Коли хтось зруйнує храм Божий, Бог зруйнує того, бо храм Божий святий, а ним є ви“ (1 Кор. 3, 16–17)».

За словами проповідника, Чин освячення та оновлення храму нагадує нам про цю нашу унікальну гідність улюблених Божих дітей, вірних Христових учнів і живих кивотів, живих храмів Святого Духа.

«Для нас, що прагнемо бути живим храмом Бога живого, залишається важливе завдання: тривати у Божій правді й любові до кінця. Бо коли ми живемо у правді й любові, тоді це вірний знак, що Бог перебуває з нами», — зазначив єпископ.

«Оскільки над цим видимим храмом потрібен щоденний догляд і прибирання, а час від часу ґрунтовне оновлення, чуваймо і ми над власною душею. Щоденно переглядаймо стан нашого власного храму, ввечері зробімо іспит совісті і, зауваживши щось недобре чи негідне в нашій поведінці, щиро перепросімо Господа і, за потреби та можливості, наших ближніх, яких ми могли скривдити. Прибираймо наші храми щирою молитвою і сердечним жалем за гріхи, але також запалюймо в них світло живої віри та оздоблюймо їх добрими ділами чеснотливого життя», — роздумував архиєрей.

Після Богослужіння владика Богдан подякував владиці Михайлові за внесок у розбудову парафіяльної громади довкола монастиря Святого Йосифа. Згодом єпископ подякував архиєпископу і митрополиту Івано-Франківському Володимирові Війтишину за благословення очолити святковий празник на парафії Матері Божої Неустанної Помочі й звершити Чин освячення оновленого храму й нового престолу.

Також слова подяки архиєреям, духовенству й парафіяльній спільноті лунали від о. Андрія Цікала, ігумена монастиря й настоятеля парафії.

Насамкінець голова Івано-Франківської ОВА п. Світлана Онищук й міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків висловили вдячність душпастирям за розвиток парафіяльної громади.

На завершення у храмі лунала молитва за Україну.