В Одеському екзархаті відбулися збори духовенства

13 жовтня 2023, 10:45 47

11 жовтня екзарх Одеський владика Михайло Бубній провів онлайн-зустріч із духовенством екзархату, на якій були присутні священники Одеського, Миколаївського, Херсонського і Кіровоградського деканатів.

В Одеському екзархаті відбулися збори духовенства

На початку зустрічі владика звернувся до присутніх із вітальним словом, де висловив вдячність священнослужителям екзархату за відважне й достойне служіння під час війни та за їхні гуманітарні ініціативи. Особливо єпископ подякував душпастирям, які служать у прифронтових громадах, та запевнив їх і парафіян у своїх молитвах.

Під час онлайн-зустрічі екзарх ознайомив священників із Постановами Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувався 3–13 вересня в Римі на тему «Душпастирський супровід постраждалих від війни».

Презентуючи напрацювання Синоду, владика звернув особливу увагу на зустріч зі Святішим Отцем, де кожен єпископ УГКЦ мав можливість особисто поспілкуватися з Понтифіком і висловити свої думки про ситуацію в Україні та душпастирство під час війни.

Також єпископ представив головні рішення Синоду, зокрема йшлося про душпастирський супровід постраждалих від війни, зміну й доповнення церковного календаря, напрацювання Комісії над партикулярним правом, видання нового Требника.

Відтак присутні заслухали отців-деканів про актуальну душпастирську і гуманітарну ситуацію в деканатах. Зокрема, розмови велися про виклики під час війни, про те, скільки людей та особливо дітей залишилося у прифронтових зонах і які вони мають потреби, як відбувається душпастирство під час російських обстрілів.

Потім слово мав екзархальний економ о. Микола Слободян. Він подякував священникам за активне соціальне служіння у їхніх парафіях і розповів про економічні справи екзархату.

Опісля слово передали канцлеру Одеського екзархату о. Петрові Маковецькому. Священник представив справи з роботи канцелярії екзархату. Після цього прессекретар о. Микола Мудрик презентував екзархальний церковний календар на 2024 рік.

На закінчення онлайн-зустрічі о. Юрій Стронянський розповів про стан здоров’я о. Романа Мірчука, який з інсультом у червні потрапив до лікарні. Всі присутні помолилися за здоров’я і швидке одужання о. Романа.

Пресслужба Одеського екзархату