В УКУ провели навчання для ветеранів-підприємців
В Українському католицькому університеті відбулася навчальна програма «Ветеранський бізнес: від стабільності до масштабування». Вона зібрала 25 ветеранів-підприємців з усієї України, які прагнуть розширити і розвивати свій бізнес. Форум став майданчиком не лише для навчання, а й для обміну досвідом.
Про це йдеться на сайті Українського католицького університету.
«На програму ми запросили не початківців, а ветеранів-підприємців, які уже мають стабільний бізнес і прагнуть його масштабувати та шукають нові ідеї. Адже часто люди, які мали бізнес у цивільному житті і пішли на війну, після повернення переосмислюють свою справу і потребують змін. І саме таких підприємців ми прагнули підсилити», — розповів Павло Коваль, керівник Офісу у справах ветеранів та їхніх родин в УКУ.
У межах програми експерти розповіли про підприємництво як інструмент для вирішення проблеми, про тренди, як визначати потреби споживачів, як перевірити свою ідею на життєздатність, про побудову команди, а також про юридичні аспекти ведення власної справи та особливості фінансової грамотності у бізнесі.
Окрім насиченої навчальної програми, не менш важливо було зібрати ветеранський бізнес з різних сфер та різних регіонів України за одним столом, щоб вони мали нагоду познайомитися, поспілкуватися, завʼязати контакти.
Підсумком навчального курсу стали візити у ветеранські підприємства — у компанію, де виробляють вишиванки, та до ТМ «Резервіст», що спеціалізується на товарах для військових. Як розповіла керівниця Школи цілісного розвитку УКУ та «УКУ Онлайн» Роксоляна Вороновська, ці візити були корисні і вкрай потрібні для підприємців.
«Ветерани побачили різні бізнеси, побачили, до чого можна прагнути, як можна масштабуватися, — зазначила Роксоляна Вороновська. — Найбільшою цінністю є спілкування у спільноті. Саме тому ми хотіли, щоб навчання відбулося в УКУ наживо, адже розуміли, що за тиждень, проведений разом, ветерани навчаться більше одне від одного, ніж від викладачів. У всіх є дуже хороший і релевантний досвід, яким вони радо діляться».
У планах УКУ також організація онлайн-курсу про підприємництво для ветеранів.
«Той, хто успішно пройде курс, отримає менторство упродовж певного періоду від досвідченого підприємця», — пояснив Павло Коваль.
За підсумком навчання відбувся «Ветеранський бізнес-форум 2025: обʼєднуємо досвід та створюємо майбутнє!», у якому взяли участь понад півсотні ветеранів-підприємців.
«Ми прагнули, аби учасники зустрілися, поділились своїм успішним досвідом підприємництва і навчання. Університет також планує розширити меню освітніх послуг для ветеранів, тому для нас було важливо отримати зворотній звʼязок, аби творити нові навчальні програми та події. Український католицький університет завжди будує спільноту, тому ветеранська спільнота також буде у нашій орбіті», — наголосила Роксоляна Вороновська.
Форум та програму УКУ реалізовував за підтримки Посольства США в Україні.
Департамент інформації УГКЦ